Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Taina popsala, jak vypadá ráno v rodině s deseti dětmi: Vyžaduje přísný řád!

Po snídani je čas na hygienu a krášlení.
Po snídani je čas na hygienu a krášlení.
Zdroj: Youtube
Po snídani je čas na hygienu a krášlení.

Zatímco některé maminky se z péče o jednoho prcka hroutí, Taina Licciardo má kolem sebe deset dětí a o nástrahy i radosti s nimi se ráda podělí na sociálních sítích.

Čas je drahý

Rodinka z Finska, která zrovna projíždí Evropou (a chystá se i na další kontinenty) v obytném karavanu, je skvělým příkladem, že s pevnou vůlí neexistují překážky. Taina Licciardo je maminkou deseti dětí a svoje fanoušky pravidelně zásobuje videi, kde ukazuje život s početnou smečkou. Ráno je u nich rozplánované po minutách, ale naštěstí každý rád přiloží ruku k dílu.

Každé ráno

Taina vstává jako první, vybere oblečení pro čtyři nejmenší děti a připraví si je k přebalovacímu stolku. Pak zapne pračku a sušičku. Chvilku po ní vstává nejstarší dcera a společně si protáhnou tělo. Obě si dají desetiminutovou sprchu, Taina jde pracovat a dcera trénuje hru na piano. Mezitím už si dva nejstarší synové dávají do těla. Po pravidelném ranním kardiu se jdou osprchovat. Čas mají oba vyměřený, ale jeden výstřelek si neodpustí - koupou se se sluchátky na uších. Kolem šesté vstává manžel Paul a čtyři nejmenší špunti. Všichni spí ještě s rodiči v ložnici a vyjma nejmladšího člena rodiny umí bez problémů vylézt z dětských postýlek. Jen co se dostanou ven, hrnou se dolů za ostatními.

Dříve je museli z horního patra složitě snášet, ale děti si našly originální způsob, jak schody překonat - lezou pozadu. I "branku" překonají bez větších obtíží. V tu dobu už se v kuchyni připravuje snídaně. Zapřísáhlí vegani považují první jídlo dne za nejdůležitější a nešetří. Rajčata, avokáda, plátky česneku, banány, pomeranče, kaši z chia semínek a ovesných vloček a výživné smoothie z řapíkatého celeru a cukety spořádají děti bez odmlouvání. Občas to vypadá, že by si daly nášup. Nejmladšímu přírůstku se prozatím nedaří strefit se lžičkou do pusy, a tak se musí znova převléknout a omýt. Mezitím se v koupelně vystřídají malí rošťáci a zbytek rodiny se mezi sebou učeše a upraví. To je moment, kdy má Taina pár minut jenom pro sebe. Většinou zapne podruhé pračku a sušičku a zbytek času tráví v koupelně a pečuje o pleť. Po snídani se děti věnují hře na hudební nástroje, ať bicí, elektrické kytary nebo piano, a s maminkou se učí a vymýšlí různé hry.

Pro lepší představu nahlédněte do galerie!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky