Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Svůj život věnovala týraným koním. Zachránila jich před jatkami čtyřicet!

<p>„Někdy ve školách nechtějí realistické obrázky týraných koní dětem ukázat. Ve vyšších třídách! Šk
<p>„Někdy ve školách nechtějí realistické obrázky týraných koní dětem ukázat. Ve vyšších třídách! Šk
Zdroj:

Je teplo a mrholí. Ze dvora statku vybíhá pět hnědáků. Koně různé velikosti, druhu, věku i pohlaví míří bez ohlávek do venkovního výběhu.

Zdá se že nadšeně. Proč ne, tady dostali šanci dál žít. Bezesporu to cítí.

Bývalý závodní parkurový skokan s dokonalým rodokmenem pózuje, než vyjde z boxu, a pak se přidá k ostatním. Dnes 12letý valach Max (Samson) přinášel bývalým majitelům peníze, ale…

„Na pravé tváři se mu udělal rakovinový nádor a dosáhl velikosti lidské hlavy. Musel podle lékařů růst dlouho, takže byla zanedbána péče.

Maxe nám nabídl koňský handlíř s tím, že buď my, nebo jatka, protože je neoperabilní,“ vzpomíná na rok 2005 Blanka Schröpferová, majitelka útulku pro staré a týrané koně S.O.S. Život pro koně v Miřkově u Horšovského Týna.

Max se stal hvězdou

Koně s nejistým osudem koupila za 15 000 Kč. „Nevěděla jsem, co nás čeká,“ plácá po zadku uzdraveného odfrkujícího elegána. Díky specialistovi na léčbu koní MVDr. Chvátalovi a nadšeným sponzorům z Alsetu vyvinuli v anglickém Liverpoolu injekce na léčbu Maxova kožního nádoru.

„Stal se z něj zajímavý a úspěšný pacient i pro veterináře ve světě. Jeho problém se řešil na řadě sympozií a byl o něj zájem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky