Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Staňte se hvězdou Vánoc - Plán krok za krokem

Každý rok si slibujete zvládnout Vánoce bez stresu a nikdy to neklapne? Tak tady je konečně funkční plán!

Zdroj: Thinkstock První prosincový víkend

Vyhazuje celá rodina - Jestliže máte úklid ve vlastní režii, začněte se mu věnovat už v listopadu, přestože máte možná dojem, že do Štědrého dne běžný provoz domácnosti jakékoliv vaše snažení pohltí. Není to tak docela pravda. Předposlední listopadový víkend umyjte okna (plus vyperte záclony a závěsy) a vyhlašte v domácnosti „debordel den“. Každý dostane do ruky igelitovou tašku s pokynem, aby vyhodil minimálně jednu „taškojednotku“ svých krámů.

Mytí oken, které patří mezi nejnáročnější domácí práce (shodíte při něm podle tabulek nejvíce kalorií hned po žehlení) zásadně nespojujte s ostatním gruntováním do jednoho bloku nebo se nevzpamatujete do poloviny adventu.

Ujasněte si, jaký styl bude mít vaše letošní adventní výzdoba bytu. Chcete-li výrazně ušetřit na vánočních ozdobách a hodí se vám vycestovat – například když bydlíte blízko hranic, poohlédněte se po vánočních ozdobách v zahraničí, dá se tak ušetřit až třetina nákladů.

Tipy na adventní výzdobu pro vás chystáme na úterý. 

První adventní neděle letos připadá na 1. prosince. Velký úklid, který vás zavede i do odlehlých koutů domácnosti, naplánujte na sobotu nejpozději a zapojte do něj co nejvíce pomocníků. Dva dny předem nachystejte seznam všech potřebných úklidových prostředků, protože – co si budeme povídat – neustálé dobíhání pro zapomenuté přípravky jen zdržuje a vyčerpává.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky