Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Spánek v kanceláři? V křesle!

Zdroj: Profimedia.cz, napshell.com, mimistudio.cz, bag4U.cz

Odpočinek na pracovišti je ošemetné téma. Někteří zaměstnavatelé zuří, jiní ho naopak vítají. Například v Japonsku či Thajsku je spánek v práci téměř povinný!

 O tom, že spánek v práci je prospěšný – tedy v rozumné míře – se poslední dobou hojně diskutuje. Britský časopis Guardian přinesl výzkum, který provedla agentura Arup. Výsledek byl jednoznačný: Polední spánek v práci jednoznačně zvýší produktivitu firmy! V Japonsku a Thajsku se myšlenky ihned chytili a zaměstnancům pořídili speciální polohovací křesla, anebo rovnou zařídili celé odpočinkové místnosti.

Křeslo místo ložnice

Zatímco čeští zaměstnavatelé se na spánek v práci zatím příliš netváří, i u nás se již dají pořídit speciální křesla, která jsou určena pro kanceláře a jiná pracoviště. Kromě vynikajících relaxačních vlastností totiž poskytují uživateli i značnou dávku soukromí. Není proto třeba budovat oddělené »ložnice« pro odpočívající zaměstnance.

Zdroj: Profimedia.cz, napshell.com, mimistudio.cz, bag4U.cz

Tip Kafe.cz

Relaxační a masážní křeslo

Do kanceláře by se vám mohlo hodit relaxační a masážní křeslo Healer DR 2689A z Japonska. Kromě odpočinku nabízí i kompletní masáž celého těla pomocí válečků v opěradle a vzduchových polštářků zabudovaných v sedáku a podnožce. Pomocí ručního ovladače lze individuálně nastavit různé parametry masáže nebo zvolit některý z automatických programů. Díky elektrickému sklápění a zvedání opěradla i podpěrky nohou může sloužit zároveň jako pohodlné relaxační lehátko.

Cena: 26 000 Kč (v koženkovém provedení)

Odpočinek v lastuře

Takové speciální křeslo, s nímž přichází například německý výrobce Napshell, připomíná hladkou lasturu se dvěma otvory po stranách, kudy se uživatel na lože ukládá. Uvnitř je vložená speciální matrace, jejíž vlastnosti jsou plně přizpůsobeny váze, tělesné stavbě a potřebám člověka.

Zdroj: Profimedia.cz, napshell.com, mimistudio.cz, bag4U.cz

Důmyslná koncepce

Celá koncepce je založena na pečlivých studiích ergonomie lidského těla, moderní design tomu jen nasvědčuje. U hlavy postele jsou umístěny dva reproduktory, které v kombinaci s kapslovitou konstrukcí pomáhají rychle navodit stav relaxace, aby byl pobyt v přístroji maximálně přínosný.

Zdroj: Profimedia.cz, napshell.com, mimistudio.cz, bag4U.cz

Ideální pracovní odpočinek

Konstrukce je promyšlená do nejmenších detailů, díky tvaru a rozložení částí zaujme relaxující ideální polohu pro spánek. Další nespornou výhodou tohoto kusu nábytku je skladnost, mobilnost a univerzálnost. Navíc se v moderních kancelářích dobře vyjímá. Pokud tedy uvažujete o tom, že byste si do kanceláře pořídili něco multifunkčního, je to pro vás ten správný tip. Že v práci nespíte? Nevadí. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat dát šlofíka…

Zdroj: Profimedia.cz, napshell.com, mimistudio.cz, bag4U.cz

Tip Kafe.cz

Sedací pytel Bag4U
Pro všechny moderní kanceláře se hodí speciální sedací pytle Bag4U. Je plněný kuličkami polystyrenu, díky čemuž se přizpůsobí vašim zádům a nabídne zdravé a pohodlné sezení. A to se po práci u počítače určitě bude hodit!

Cena: 4 790 Kč

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky