Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ilona: Doma zametá problémy pod koberec a radši je řeší online!

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Sociální sítě mohou být nápomocné, ale i zrádné. Udržujte s nimi zdravý vztah, věnujte jim jenom omezený čas a informace, které vás neponíží.

Každý řeší své problémy po svém. Jak ale přimět partnera, aby se dal tou správnou cestou? Pár tipů najdete v galerii!

Přežitek

Stejně jako každý, kdo chce být ve spojení, jsem se před deseti lety, kdy zažívaly sociální sítě svůj největší boom, s nadšením registrovala a sdílela pár životních mezníků, abych se pochlubila známým a přátelům. Nevím, jestli jsem nabyla mylného dojmu nebo se to skutečně děje, ale já jsem se potřeby komentovat a rozebírat online pomalu vzdala a svůj účet používám pro sledování zpráv, stránky s kulinářskými tipy, pro občasný prodej nebo podporu zajímavých projektů. Mám svůj vlastní život, který prožívám naplno, hlavu plnou starostí o děti a práci. A víc než o počet "lajků" se zajímám o plnou ledničku, výplatu a rodinnou pohodu.

Bez ruky

Luděk můj postoj k sociálním sítím nechápe a je na příjmu téměř neustále. Pár minut po probuzení už projíždí připomínky a komentáře, které mu unikly během spánku. Stejně tak telefon odkládá až těsně přes ulehnutím. Na zvuk příchozí zprávy nebo nového příspěvku jsem alergická. Potutelné chechtání a dopisování mě dohání k šílenství. Když se náhodou zeptám, jestli se v jeho světě děje něco zajímavého a co ho tak pobavilo, dočkám se jen strohé odpovědi: "Ale nic!" Vydělává dost a děti ani mě nezanedbává. Není důvod, proč ho lynčovat.

Poradna online

Z pohody mě vytrhla až kamarádka, kterou jsem kvůli shonu kolem dětí dlouho neviděla. Byla jsem upřímně ráda, že jsme na sebe narazily a vyšetřily si pár minut u kávy. Užívala jsem si chvilku klidu, když na mě uhodila: "A co Luděk, hroutí se vám to, viď? Jak to snášíš?" Nechápala jsem, o jakých problémech mluví. Proč mě poučuje o mém vlastním manželství a hází na mého muže špínu?

Ukázala mi Luďkovy příspěvky za poslední měsíc a já se nestačila divit. Všechny naše manželské neshody, kostlivci i drobná zavrávorání řešil se stovkami svých přátel a detailně líčil i velmi osobní problémy. Sklopila jsem hlavu, na dva loky do sebe hodila zbytek kafe a pelášila domů.

Výběr toho nejhoršího!

"Asi byly těstoviny v akci, s hrdým výrazem mi je servíruje už třetí den za sebou!"

"Taky máte tu svoji rádi, i když její zadek už dávno nepatří mezi výstavní?"

"Nový prádlo mě vždycky potěší, jen kdyby v něm nevypadala jako mrkev!"

"Kde jsou ty časy, kdy jsem vybíral hotely bez dětí?"

"Asi prošla kolem zrcadla, smrdí tu brokolice!"

"Dneska budu zase na suchu. Má pro mě někdo lepší program? Nechci sledovat její záda!"

"Zase pípá něco o práci. Jako by nás těch dvanáct tisíc, co přinese, spasilo!"

Bylo a stále je mi smutno. Nevím, co s tím. Chtěla bych, aby přestal. Aby svou nespokojenost řešil se mnou. Ale on se radši skryje mezi emotikony a bude se na dálku poplacávat po rameni se svými kumpány. Vím, že nás čeká nepříjemný rozhovor, možná hádka, možná tichá domácnost, manželská poradna, rozvod. Tohle ale není zdravý vztah!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky