Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Elise: Syn Luke se narodil s velkým posláním, bohužel měl velmi krátký život

Luke měl se svým bratrem jedinečné pouto
Luke měl se svým bratrem jedinečné pouto
Zdroj: Facebook
Luke měl se svým bratrem jedinečné pouto

Smrt dítěte je to nejhorší, co se může rodičům stát. Elise i tak cítí, že je Luke stále s nimi a dnem i nocí na celou rodinu dohlíží.

Budoucnost

Elise byla maminka na plný úvazek a pro svého syna Luka by udělala všechno na světě. Když vyslovil přání, že chce, aby se jeho rodiče konečně vzali, do pár měsíců byla skutečně svatba. Klid na duši mu to přineslo jen na chvíli, zatoužil totiž po sourozenci. Neměl preference, jestli bratříčka nebo sestřičku, ale pravidelně Elise osahával břicho a vyptával se, jestli už je miminko na cestě. Jeho rodiče ale neměli v úmyslu rozšiřovat rodinu, a tak si drželi odmítavý postoj. O to větší překvapení bylo, když si Elise den před Štědrým dnem udělala jen pro kontrolu těhotenský test a byl pozitivní.

Jedna duše

Těhotenství probíhalo bez problémů a Luke svou maminku každý den od rána do večera opečovával. Nemohl se dočkat. Když se malý Benjamin narodil, byl štěstím bez sebe. To největší eso v rukávu si ale nechával na doma. Elise se nestačila divit. Benjamin ani ještě nezačal křičet a Luke už věděl, co bude potřeba udělat a co jeho bráškovi schází. Položil na něj ruce a bylo po breku i po bolístkách. Bylo mezi nimi unikátní a velmi pevné pouto. Spřízněné duše!

Ztráta

Byly tři měsíce po Lukových pátých narozeninách, právě pobíhal s kamarády kolem domu. Elise zrovna myla nádobí a poklízela v kuchyni, když uslyšela ránu a bezradné dětské volání. Vyběhla ven a viděla svého syna ležet na zemi. Nedýchal a netlouklo mu srdce. Objala ho a cítila, jak ho ztrácí. Dostal prudkou ránu baseballovou pálkou přímo do srdce a jeho tělo takový zásah nevydrželo. Během vteřiny se Elise a celé rodině zhroutil svět. Celý život žila v přesvědčení, že s poctivostí, s pomocí druhým a pravidelnými modlitbami a návštěvami kostela se jí dostane požehnání a zajistí tak pro svou rodinu klid a bezpečí. Po Lukově smrti cítila tíhu nespravedlnosti a dlouho se nedokázala s jeho odchodem vyrovnat.

I když ztrátu svého syna nikdy nepřijme, je přesvědčená, že na ně z nebe shlíží a ochraňuje je. Přesně tak, jak to dělal před nehodou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky