Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Služby pro maminky: Od 100 Kč/hod.

Zdroj: Profimedia.cz

Mateřské povinnosti jsou veskrze příjemné, ale ruku na srdce: každá máma jich má občas plné zuby. K péči o caparta se totiž přidává starost o chod domácnosti. Naštěstí na trhu fungují desítky agentur, které tohle všechno zařídí za vás. Na kolik vás jejich služby vyjdou?

Agentury nabízejí nejrůznější služby od hlídání dětí či zvířat po nákupy až do domu, pucování oken a nábytku, zalévání květin či pochůzky po úřadech. Konkurence je poměrně velká, a tak se ceny za tyto služby ustálily na úrovni, kterou si může dovolit nejen boháč s vilou a obrovskou zahradou.

Možnosti? Neomezené!

Možnosti jsou prakticky neomezené. Proto se budeme věnovat pouze nejzákladnějším službám. Většina agentur se nespecializuje pouze na jednu činnost, ale poskytuje kompletní nabídku. Některé firmy nabízejí i speciální, cenově zvýhodněné programy (například dvakrát týdně nákup, dvakrát měsíčně praní a žehlení a dvakrát měsíčně pochůzka, to vše za paušální cenu – reálná suma se pohybuje okolo 1 200 Kč). A teď se pojďme podívat na nejžádanější služby:

Úklid domácnosti

Vždy záleží na tom, o co má zákazník zájem. Někdy to může být celkový úklid včetně utírání prachu, jindy jen luxování nebo mytí oken. Cenu rovněž ovlivňuje to, jestli jde o jednorázový úklid (vyšší cena) nebo o pravidelné poklízení (zvýhodněná sazba). Některé společnosti mají dokonale propracovaný sazebník, ve kterém jsou uvedené přesné sazby za mytí např. radiátorů, čištění koberců mokrou i suchou cestou, drhnutí koupelen apod. Takový ceník velmi usnadní vaše rozhodování a je zárukou toho, že za své peníze obdržíte přesně to, co si objednáte.
Za kolik: Obvyklá cena za běžný úklid se pohybuje od 100 Kč za hodinu práce. Za víkendy a státní svátky si připlácíte. Náročnější práce (drátování parket, čištění dlaždic či mytí oken) vás přijde přibližně na 150 Kč za hodinu.
Co chtít po agentuře: Především trestní bezúhonnost pracovníků. A samozřejmě dobrou smlouvu.

Žehlení a domácí práce

Můžete si objednat člověka, která se postará o kopec nevyžehleného prádla. Někdy si prádlo odveze do provozovny, většinou však žehlení probíhá přímo u vás doma.
Za kolik: Cena se pohybuje kolem 140 Kč za hodinu žehlení. Někdy se platí od kusu prádla (5 až 20 Kč za jeden kus prádla podle náročnosti žehlení).
Co chtít po agentuře: Především trestní bezúhonnost pracovníků. Některé agentury dávají svým lidem školení (jak prát prádlo, aby ho nezničili, jak správně žehlit a skládat prádlo apod.). Je dobré se na toto zeptat. Stejně jako v ostatních případech nezapomeňte na smlouvu.

Nakupování

Služba, kterou musí uvítat snad všechny maminky. Lze si domluvit jednorázový nákup i pravidelné nakupování třeba jednou týdně. Člověk pověřený agenturou si od vás vyzvedne seznam produktů, které chcete nakoupit a tím se řídí.
Za kolik: Často bývá velikost nákupu limitovaná (například nejméně 500 Kč) a odměnou pro agenturu jsou procenta z ceny nákupu. Ta se pohybují kolem 10 až 15 procent. U jiných agentur zase platíte hodinovou sazbu, a to kolem 150 Kč/hod.
Co chtít po agentuře: Bezúhonnost pracovníků, neboť pracují s vašimi penězi. Ve smlouvě musí být jasně stanoveno, jaká je minimální výše nákupu a případná procentuelní odměna nakupujícímu.

Drobná údržba domácnosti, zahradní práce

Nemá váš zaneprázdněný muž čas opravit uraženou kliku nebo posekat zahradu? I o to se agentury postarají. Mají databázi školených pracovníků, pro které není žádná věc neřešitelná.
Za kolik: Cena se pochopitelně odvíjí od náročnosti práce. Průměrně činí 150 Kč za hodinu. Pokud jde o drobné opravy, musíte připočítat ještě cenu materiálu.
Co chtít po agentuře: Především trestní bezúhonnost pracovníků a doklad, že mají požadovanou praxi. Pozor na smlouvu, nezapomenout!

Pochůzky

Služba, která vám ušetří spoustu času. Agentura vám pošle člověka, který místo vás dojde do čistírny nebo opravny bot. Zaplatí složenku, vyzvedne formuláře na ústavu sociální péče apod.
Za kolik: Cena dle domluvy. U některých agentur hodinová sazba, jinde paušální.
Co chtít po agentuře: Bezúhonnost pracovníků, vždyť pracují s vašimi penězi, smlouvami nebo vaším majetkem. To vše musí být zohledněno ve smlouvě.

Kam se obrátit:

Praha

Agentura Maids.cz
Co nabízí: úklid a péči o domácnost, péče o dům a zahradu, hlídání dětí včetně doučování, péče o seniory
Za kolik: úklid od 135 Kč/hod.
www.maids.cz

Agentura Amálka
Co nabízí: úklid domácnosti, hlídání dětí, péče o seniory
Za kolik: úklid i žehlení od 130 Kč/hod.
www.agenturaamalka.cz

Agentura Domov
Co nabízí: pravidelný i jednorázový úklid, vaření, pochůzky, hlídání dětí
Za kolik: úklid od 150 Kč/hod., příplatek za soboty 25 %, za neděle a svátky 50 %
www.agenturadomov.cz

Centrum služeb pro rodinu
Co nabízí: úklid domácností, zahradnické a údržbářské práce, hlídání dětí
Za kolik: úklid od 115 Kč/hod. (+ jednorázový poplatek za zprostředkování od 2 500 Kč výše)
www.sluzbyarodina.cz

Brno

Agentura Šťastný dům
Co nabízí: úklid, žehlení, nákupy, pochůzky, hlídání dětí ad.
Za kolik: úklid od 150 Kč/hod.
www.stastnydum.cz

České Budějovice

Domato – služby pro domácnost
Co nabízí: úklid, žehlení, údržba domu i zahrady, hlídání dětí
Za kolik: úklid od 140 Kč/hod., drobné řemeslné práce a opravy 150 Kč/hod.
www.domato.cz

Karlovy Vary

Agentura Gabriela
Co nabízí: úklid domácnosti, hlídání dětí, doučování, hospodyňské služby
Za kolik: úklid od 100 Kč/hod.
www.agentura-gabriela.firmy.cz

Ostrava

Agentura Beruška
Co nabízí: úklid domácností, nákupy, péče o zvířata, nonstop hlídání dětí
Za kolik: úklid i žehlení od 130 Kč/hod., nákupy, péče o zvířata od 80 Kč/hod.
www.aberuska.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky