Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Skvělé espresso, které provoní váš domov a potěší chuťové pohárky…

Skvělé espresso, které provoní váš domov a potěší chuťové pohárky…
Skvělé espresso, které provoní váš domov a potěší chuťové pohárky…
Zdroj:

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě. V chuti a kvalitě kávy jsou však, stejně jako u vína, velké rozdíly. Stále více lidí se již nechce spokojit s levnými a nekvalitními druhy kávy a chtějí si dopřát bohatou a plnou chuť, společně s výrazným aroma. Taková káva již nemusí být pouze výsadou italských kaváren. Díky espressovačům Saeco si budete moci připravit lahodnou kávu, kdykoliv na ni dostanete chuť, přímo v pohodlí svého domova.

Tradice tohoto autentického prožitku sahá až do roku 1901 k milánskému inženýrovi Luigi Bezzerovi. Bezzera již nechtěl na své espresso v kavárně čekat, proto vymyslel stroj na rychlou, „expresní“ přípravu espressa, což v té době znamenalo revoluci.
Jeho vynález pak byl průběžně zdokonalován, až byl v roce 1948 sestrojen první skutečný espressovač. Ze 7 gramů kávového prášku a horké vody o teplotě 90 °C se pod tlakem 9 bar vařilo pravé italské espresso s charakteristickou cremou a plným aroma. V roce 1985 to byli znovu Italové, kdo vstoupil do historie, když vyrobili první plně automatický espressovač pro domácnost.

  • Pokud tedy patříte mezi milovníky dobré kávy, jsou espressovače Saeco určeny právě vám.

Značka italského původu, která jako první začala vyrábět automatické espressovače pro domácnosti, těží z téměř třicetileté historie plné inovací a její přístroje po celou dobu představují špičku ve svém oboru. Dovedou připravit řadu kvalitních kávových nápojů jako v pravé italské kavárně. Keramické mlecí kameny spolu s tlakem 15 barů zaručují tu nejvyšší kvalitu espressa.

Automatické espresso Saeco XELSIS EVO (HD8954/09) s velkým barevným textovým displejem v českém jazyce nabízí jedinečnou technologie Latte Perfetto, díky níž získáte hustou mléčnou pěnu jako od profesionála. Patentovaný systém Saeco Brewing Systém umožňuje nastavit intenzitu vašeho espressa, protože při dávkování změní strukturu pěny. Pouhým otočením knoflíku můžete připravit pěnu přesně podle své chuti. Mléko se automaticky dávkuje z karafy na mléko (0,5 l) s plně automatickým čištěním pro snadnou přípravu nápojů s mlékem. Okamžitou páru zajišťují dva nezávislé topné systémy s tlakem čerpadla 15 barů, přičemž topné těleso je vyrobeno z nerezové oceli. Kapacita zásobníku na kávové sedliny je 14 porcí, nádržka na vodu má kapacitu 1,6 l. Kávovar je vybaven tiššími keramickými mlýnky, nicméně umožňuje použít i mletou kávu pro přípravu bezkofeinových nápojů. Kapacita zásobníku na zrnkovou kávu je 350 g.

Zdroj:

Automatické espresso Saeco Energica (HD8852/09) zajistí dokonalý zážitek z espresa a mléka. Je vždy připraven k použití a vybaven vestavěnou nádobou na mléko. Nabízí jedinečnou technologii Latte Perfetto, díky níž získáte hustou mléčnou pěnu jako od profesionála. Výběr probíhá za pomoci tlačítek znázorňujících jednotlivé druhy kávového nápoje, přičemž´jejich sílu, stejně jako teplotu, doby přípravy a množství připravené kávy lze na espressovači jednodušše nastavit podle aktuální chutě a nálady. K dispozici je i funkce pro zvýraznění vůně. Snadné použití doplňuje snadná údržba: automatické cykly čištění a odstraňování vodního kamene se postarají o vždy dokonalou chuť kávy a dlouhou životnost přístroje.

Zdroj:

Více na www.philips.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky