Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Škodí mobil vašemu dítěti?

Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk

Škodí mobily dětem? Závěr nejnovější německé studie je překvapivý – mobilní telefony dětem škodí daleko méně, než se doposud říkalo. Tipy na NEJ výrobky najdete v článku...

Podle výsledků výzkumu vědců z mnichovské univerzity nezpůsobují mobily u dítěte bolest hlavy ani poruchu spánku. Studie navíc neprokázala žádnou souvislost mezi zářením z mobilu a dalšími stavy: nervozitou, závratí, náladovostí, podrážděností či poruchou soustředění.

Jak na to vědci přišli

Průzkumu se zúčastnilo 1 524 nezletilých a 1 498 dětí. Všichni byli vystaveni záření z mobilu, ale také bezdrátového telefonu po dobu 24 hodin. Ještě předtím se všechny děti podrobily lékařské prohlídce a absolvovaly sezení u psychologa. Neprokázala se žádná spojitost mezi celodenním používáním mobilu a eventuelními obtížemi.

Kafe.cz zjistilo: Na základní škole má mobil 85 % žáků, z toho 45 % má první mobilní telefon do 10. roku věku.

Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk

Mobily neškodily, ale…

Testy dopadly nad očekávání dobře, i tak se vědci bojí ukvapených závěrů. Ano, výzkum sice neprokázal škodlivost záření z mobilu, chybí ale studie, která by se jeho vlivu na dítě věnovala dlouhodobě.

Kdy dítěti pořídit mobil?

Pětileté nebo šestileté dítě mobil skutečně nepotřebuje. Pokud ho pořídíte například osmiletému školákovi, měla byste počítat s tím, že dítě často zmatkuje, tudíž nemusí být vždy na příjmu (mobil dítě např. nedopatřením vypnulo a neví, jak jej zapnout). Školákovi na prvním stupni zcela jistě stačí jednoduchý mobil se základními funkcemi. Nejde přece o hračku, ale spíše o pomůcku, díky níž můžete vašeho potomka snadněji zkontrolovat.

Tipy Kafe.cz: Jaký mobil vybrat?

  Teddyfone Teddyfone Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk

Teddyfone

Speciální mobil ve tvaru medvídka je určený pro děti od 4 let. Má desetkrát menší vyzařování než klasický mobil, omezené funkce – pouze čtyři přednastavená čísla, SOS tlačítko a dětské stopovací zařízení, díky kterému můžete vaše dítě lokalizovat.

Cena: 899 Kč bez DPH

Aligátor A300 Aligátor A300 Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk  

Aligátor A300

Velká tlačítka, jednoduché ovládání, velký čitelný monochromatický displej s dostatečným podsvícením a hlavně SOS tlačítko pro případ nouze. Právě tak vypadá mobilní telefon Aligátor, který je přímo ideální pro menší děti.

Cena: 2 990 Kč

  LG KP 100 LG KP 100 Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk

LG KP 100

Jednoduchý a levný mobilní telefon LG KP100 je vybavený barevným displejem s 65 tisíci barev a polyfonním vyzváněním. Nabízí podporu dvou pásem GSM, vibrační zvonění a organizační funkce jako kalendář a budík.

Cena: 790 Kč

  Sony Ericsson C702 Sony Ericsson C702 Zdroj: mobilyodalese.cz, teddyfone.cz, mobilni-telefony-biz.cz, mymemory.co.uk

Sony Ericsson C702

Pro větší školáky se hodí mobil, který je odolný proti vodě a prachu. Sony Ericsson C702 je navíc ideální pro fotografování v akci, dá se ovládat jednou rukou a umožňuje tak fotografování z libovolné pozice.

Cena: 3 990 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Horoskop na 27. 4. - 3. 5.

Jak se vám bude dařit v lásce? A co zdraví? Budou se vás držet peníze? A co váš sexuální život, bude uspokojivý? Co na to říkají hvězdy? Čtěte náš…

Akční letáky