Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Skleník Fata Morgana: Výstava exotických motýlů opět zahájena!

Skleník Fata Morgana: Výstava exotických motýlů opět zahájena!
Skleník Fata Morgana: Výstava exotických motýlů opět zahájena!
Zdroj:

Vypuštěním pestrobarevných motýlů do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě zahájili herečka Jitka Čvančarová a světoznámý fotograf Robert Vano výstavu motýlů. Ta letos nese název Lehkost motýlích křídel a potrvá do 8. května. Patronem výstavy je charitativní organizace, která se zabývá nemocí motýlích křídel.

„O motýly je obrovský zájem. Není se čemu divit. Je to úžasná podívaná. Věřím, že zájem vzbudí i osudy lidí s nemocí motýlích křídel, při které je kůže pacienta zranitelná jako motýlí křídla,“ řekla patronka Debry herečka Jitka Čvančarová.

Zahájení výstavy se zúčastnila i klientka Debry. „Děkuji za tuto možnost a spojení symboliky poletujících motýlů a nás, kteří tuto nemoc máme. Motýli jsou stejně jako my křehké bytosti,“ uvedla Jana Erhardová trpící touto nemocí a doufá, že se o nemoci zvýší povědomí. V to věří i Robert Vano, světoznámý fotograf, který pro Debru fotil kalendář. „Jsem rád, že mohu tento projekt, ve kterém se snoubí motýlí diagnóza a skuteční motýli, podpořit.“

Zdroj:

Létají rychle a patří k největším na světě

Na výstavě na vás čekají nejen pestrobarevní, ale i velmi zajímaví motýli. „Ostruháci rodu Charaxes nejenže patří k nejrychleji létajícím motýlům, ale mají i vybrané stravování. Rádi si smlsnou na levhartím trusu. Návštěvníci v tropickém skleníku Fata Morgana uvidí i sovího motýla Caligomemnon. Jeho nápadné skvrny na spodní části zadních křídel slouží k zastrašování nepřátel. Ještě že se k nám do skleníku nemůže se skleničkou alkoholu, Caligomemnon by neodolal. Mezi motýly nechybí martináč Attacus atlas s největší plochou křídel na světě,“ láká na zajímavé exempláře Eva Smržová, kurátorka výstavy.

SKLENÍK FATA MORGANA JE KAŽDÉ PONDĚLÍ ZAVŘENÝ!

Zdroj:
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Tipy nejen na víkend!

Tipy nejen na víkend!

Dali jsme dohromady několik tipů na zajímavé akce. Vypravit se můžete za Igráčkem, Shakespearem, do železné zoo, poradíme, jak na klíšťata, kam za…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU