Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šest věcí, které je velmi nebezpečné dát na Facebook. Víte o nich?

Těchto šest věcí na Facebook rozhodně nikdy nedávejte!
Těchto šest věcí na Facebook rozhodně nikdy nedávejte!
Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Sociální sítě současnému světu vládnou. Vznik Facebooku se datuje od 4. února 2004, kdy jej začalo používat několik stovek studentů. Dnes má přes 2 miliardy aktivních uživatelů plus už asi 30 miliónů mrtvých uživatelů. A jelikož jej tedy denně navštíví “téměř každý“, je dobré znát několik důležitých pravidel!

Těchto šest věcí byste na svém facebookovém účtu rozhodně neměli nikdy uveřejňovat, mohlo by se vám to zle nevyplatit! Co přesně a proč se dozvíte v galerii.

A jak to vlastně tehdy před těmi 14 lety bylo?

K založení Facebooku vedla dohoda mezi mladým studentem počítačového programování Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardovy univerzity a Edduardem Severinem. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty Harvardovy univerzity, pod doménou thefacebook.com. Během dvou měsíců byl rozšířen na některé další, které patří do tzv. Ivy League, a již do konce roku byly připojeny další univerzity. Nakonec byl přístup otevřen pro všechny uživatele s univerzitní e-mailovou adresou nebo pro některé zahraniční schválené univerzity. V Česku k prvním otevřeným vysokým školám patřila Masarykova univerzita.

Od 27. února 2006 se začaly do systému připojovat některé nadnárodní obchodní společnosti. Od 11. srpna 2006 se může dle licence používání připojit kdokoli starší 13 let. Uživatelé se v systému mohou připojovat k různým skupinám uživatelů, kteří působí například v rámci jedné školy, firmy nebo geografické lokace.

Zkuste se při sledování tohoto videa nezasmát!

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky