• První klapka nové série padla přesně na Apríla 1. 4. 2010 v obci Horní Polubný v Jizerských horách. Konec natáčení je naplánován na závěr měsíce října, tedy na dobu, kdy budou první nové díly již ve vysílání.
  • V nové sérii se objevilo 120 herců a téměř 1000 komparsistů.
  • Nejvíce natáčecích dní má ve druhé sérii naplánován herec Roman Vojtek. Celkem 75 dní. V těsném závěsu za ním je Andrea Kerestešová s 65 natáčecími dny.
  • Přibližně 65 dní se natáčí v takzvaných reálech, tedy skutečně existujících místech a to interiérech i exteriérech. Ostatní dny se natáčí ve studiu, kde je postaven například byt Dvořákových, byt Karla a Evy, kanceláře, kde hlavní hrdinové pracují, ale třeba také vlakové kupé.
  • Mezi nejzajímavější destinace seriálu patří pláže Baltského moře v Německu, kde se hrdinové ocitli na typické socialistické dovolené, natáčelo se také v pražském metru, v obchodním domě Kotva, v Jizerských horách, atd.

Otázka pro Romana Vojtka (Karel Dvořák):

Jaký je váš nejsilnější okamžik z natáčení nové série?
Čtyři dny jsme natáčeli v Německu. Ti, kteří tam v dobách dávno minulých jezdili, dobře vědí, že to moře není zrovna dvakrát teplé. Oba jsme se Andreou museli koupat a tvářit se, jak si to užíváme a máme se bezvadně. Podotýkám, že voda v moři měla dvanáct stupňů. Bezvadně nám v tu chvíli rozhodně nebylo.

Otázka Andreu Kerestešovou (Eva Dvořáková):

Jaké bylo natáčení na pomyslné nuda pláži?
Nikdy v životě jsem na nuda pláži nebyla. Myslela jsem si, že z toho budu mít trauma na celý život, ale dopadlo to celkem dobře. Po pěti minutách už mi ta nahota nepřišla tak strašně nepřirozená. Měla jsem ovšem tendence neustále někoho pozorovat (smích).

Otázka pro Veroniku Freimanovou (Jana Dvořáková):

Ohlížíte se někdy zpátky a listujete pomyslným nebo skutečným fotoalbem?
Docela často a ráda se ve vzpomínkách vracím zpátky do minulosti a připomínám si rodinné historie. Je to taková příjemná nostalgie. Klasické fotky ale příliš v lásce nemám. Hodně nám vyprávěla naše babička. Narodila se v roce 1902 a umřela ve sto čtyřech letech. Její zážitky z mládí si ráda představuji. Vyprávěla nám třeba o tom, jak jezdili na malovaných saních v zimě do Žiliny na plesy.

A jak se seriál líbí vám? Napište nám do diskuse...