Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šátky na miminka (video)

Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Popularitu, kterou šátky na nošení dětí posledních několik let prožívají, jim nelze upřít. Proč si stále víc maminek pořizuje tuto praktickou pomůcku a z jakých šátků můžete vybírat?

Když šátky složíte a schováte do skříně, nezaberou vám téměř žádné místo. Jsou vyrobeny z příjemných a prodyšných materiálů, a to je jeden z důvodů, proč se tak příjemně nosí. Jejich dalším pozitivem je i jejich prospěšnost pro fyziologický rozvoj dítěte. Na rozdíl od kočárku se s nimi také dostanete všude. A navíc se hodí pro děti od narození do tří let.

Výhody šátků

Neustálý kontakt s rodičem, který má zároveň volné ruce. Díky tomu jsou výhodným řešením zvlášť pro aktivní maminky a tatínky. Takhle s miminkem zvládnete i pěší túru. Miminku navíc připomíná umístění v šátku pobyt v maminčině bříšku, protože vnímá tlukot jejího srdce, její teplo a známé kolíbání při chůzi. Při správném uvázání podporuje správný vývoj kyčlí a páteře.

Barvy a délky šátků

Podle pohlaví dítěte si můžete zvolit barevné vyhotovení, dále je pak důležité zvolit délku šátku, která se většinou pohybuje od 2,7 po 5,7 metru. Cena je samozřejmě přizpůsobena jak délce, tak i kvalitě. Každý šátek je opatřen kresleným návodem znázorňujícím správné uvázání.

Tipy Kafe.cz

 Šátek Indio meruňkovo-rubínový, Didymos

Šátek Indio meruňkovo-rubínový, Didymos

Výrobou, nebo distribucí šátků pro miminka, se na českém trhu zabývá hned několik. Firma Didymos patří k těm nejkvalitnějším. Jejich šátky – dovážené z Německa – jsou pružné díky způsobu tkaní (žakárová nebo střídavá keprová vazba). Tento šátek v meruňkovo-rubínovém odstínu s obsahem hedvábí patří k exkluzivní kolekci.

Cena: od 2 790 Kč (Didymos.cz)

 Šátek Kiwi

Šátek Kiwi

Tento český šátek je vyroben ze 100 % bavlny. Speciální vazba při tkaní šátku je zárukou, že je vhodný jak pro kojence, tak i pro starší děti, je velmi pevný a odolný, vzdušný, pružný a na dotyk jemný. Díky kvalitně vybranému a zpracovanému materiálu je šátek vhodný pro letní i zimní období.

Cena: od 990 Kč (Sanami.cz)

 Šátky Storchenwiege

Šátky Storchenwiege

Značka Storchenwiege vyrábí pevné šátky s dvojitým lemem, ve kterých se výborně rozloží váha dítěte. Patří ke špičkám na trhu, nikdy se nevytahá a neonosí a vybírat můžete z řady krásných vzorů – oblíbené jsou pruhované šátky, například modrý Johannes.

Cena: od 1 610 Kč (Storchenwiege.cz)

 Šátek Natur

Šátek Natur

Na tento šátek z nebělené bavlny je použitá speciální vazba, která dává šátku šikmou pružnost. Je velmi příjemný na omak a obšit pružným stehem, což znamená, že snese i velké zatížení. Díky použitému materiálu je vhodný i pro děti, které trpí atopickým ekzémem. Jde o český výrobek za příznivější cenu.

Cena: od 990 Kč (Sanami.cz)

 Elastický šátek Moby

Elastický šátek Moby

Šátek je vyroben z elastického žerzeje a je 100 % bavlněný – neobsahuje žádné příměsi. Moby se vyrábí v jedné délce 5,5 m, což je délka, s níž uvážou nejnáročnější úvazy maminky a tatínkové všech konfekčních velikostí. Elastické šátky jsou vyhledávané pro snadnější manipulaci a doporučovány jsou pro nošení nedonošených dětí, dvojčat, či menších dítek.

Cena: 1 250 Kč (Nosenideti.cz)

Tip Kafe.cz

Jak se váže šátek? Podívejte se na video!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky