Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rekonstrukce koupelny za pár korun a bez nutnosti výměny obkladů

Zdroj: Youtube
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Koupelna paní Hester byla po technické stránce ještě v zachovalém stavu, jen ta barva se už nějak okoukala. Bílá sanita tvořila se světlounce béžovými kachlemi nevýrazný celek, koupelna působila fádním, studeným dojmem.

Vytrhat staré obklady a nahradit je novými by bylo pro paní Hester příliš náročné jak z hlediska financí, tak z hlediska fyzické práce. Sehnat šikovné řemeslníky, kteří by odvedli poctivou práci za rozumnou cenu, je totiž problém nejen v Čechách, ale i v Británii, odkud pochází majitelka této malé bílé koupelny. Hester proto místo výměny obkladů koupila syntetickou barvu na dlaždice, kachle vyčistila, odmastila a dodala jim módní tmavě šedý odstín za pomoci válečku a štětce.

Bílá sanita na tmavším pozadí okamžitě vynikla, stejně jako lehký bílý závěs před vanou. Dvě stěny Hester oživila výraznou černobílou tapetou s kreslenými motivy, zbytek stěn vymalovala neutrální bílou.

Majitelka koupelny se zamilovala do výrazné černobílé tapety

Nový krycí panel vany byste na první pohled nerozeznali od starého, jeho styl je totiž hodně podobný. Rozdíl je jen v tom, že nový panel se dá zčásti otevřít, a tak poskytuje trochu úložného prostoru, kterého v malých koupelnách nikdy není nazbyt.

Asi největší investicí bylo nové umyvadlo na desku, pod které Hester našla starý toaletní stolek s přihrádkami a šuplíky. Koupelna tak získala kapku prostého venkovského ducha a celkově působí svěžím, osobitým dojmem. A když se za rok či dva své majitelce přestane líbit, nebude problém ji za malý peníz opět převléknout do jiných barev.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky