Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Recept na rychlý dortový korpus vás bude šokovat

Recept na rychlý dortový korpus vás bude šokovat
Recept na rychlý dortový korpus vás bude šokovat
Zdroj: Thinstock

Potřebujete rychle vyčarovat něco dobrého pro návštěvu, která se ohlásila, že za hodinu zvoní u vašich dveří, a vy navíc doma nic moc nemáte? Zapomeňte na štrúdl, upečte rovnou dort!

Co budete potřebovat:

vajíčka
cukr
olej
polohrubou mouku

Postup:

Opravdu vám budou stačit jen tyto čtyři ingredience! Jejichž množství se odvíjí od velikosti dortu, respektive formy. A naprosto jednoduše celý postup závisí na poměru ingrediencí, kdy na jedno vajíčko připadá 40 g polohrubé mouky, 40 g krupicového cukru a jedna lžíce oleje. Na klasickou kulatou dortovou formu o průměru kolem 25 cm vám vystačí asi toto množství: 4 vajíčka a tím pádem 160 g cukru, 160 g mouky a 4 lžíce oleje.

Celé kouzlo tkví v tom, že si nejdříve vyšleháte z bílků sníh, do kterého, hned jak se začne tvořit, pomalu přisypete všechen cukr. Pak opatrně vmícháte žloutky, olej a nakonec i mouku. Těsto pečte při 180 stupních 20 minut a snažte se troubu celou dobu neotevírat. Ideální je po dvaceti minutách vyzkoušet špejlí, zdali se těsto nelepí, a případně ještě chvíli péct.

Korpus můžete obarvit kakaem, a to tak, že odeberete mouku podle množství použitého kakaa, což znamená: chcete například obarvit dvěma lžícemi holandského kakaa, tudíž odsypete dvě lžíce mouky.

Pak už jen stačí dozdobit marmeládou, čokoládovým krémem nebo třeba jednoduše mascarpone utřeným s cukrem a vynikající desert je na světě!

Mohlo by vás také zajímat: Prozradíme vám nejlepší fígle na přípravu těst
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky