Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

RADY PRO MAMINKY: Jak uspat miminko v pěti krocích

Domů jste si přinesly spícího novorozence a říkáte si, že máte velké štěstí, že zrovna vám se narodil spáč. Jenže…během dvou tří týdnů u většiny miminek dojde ke změně a místo spánku vás čeká kolotoč kojení a učení se novému režimu. Poradíme vám, jak to změnit.

Tento článek píšu tak trochu i pro sebe. Se svým prvním miminkem jsem zažívala totiž úplně stejné pocity jako většina maminek. V porodnici to byla zlatá holčička, kterou jsem musela na kojení budit. Jen co jsme se zabydlely doma a já jsem se začala radovat, že nepoznám nevyspání a kruhy pod očima, začal ten pravý „teror“. Pláč, koliky, noční chození a houpání, nevyspání, usínání za chůze apod. Trvalo mi přes půl roku, než jsem své malé porozuměla a naučila ji, že v noci se spí a přes den se řádí. Teď čekám druhé miminko a rozdíl mezi mými dvěma dětmi bude pouhých 18 měsíců, a tak si říkám, že by bylo dobré naučit své miminko dobře spinkat rychleji, abych již tak náročnou péči o dva prcky zvládla fyzicky. A tady jsou mé poznatky.

Kafe.cz radí:

  • Dobrým pomocníkem v boji se spánkem malého nočního tyrana může být kniha Každé dítě může dobře spát od autorky bestsellerů o výchově Annette Kast-Zahn.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky