Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

První den v práci: Udělejte dojem

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Připravujete se na první dny v novém zaměstnání a chcete zapůsobit na kolegy i nadřízené co nejlepším dojmem… Co pro to udělat? Poradíme vám, dokonce pro vás máme i video, které najdete v článku.

1. Buďte upravená

I když jste spíše extravagantní typ, pro první dny se zkuste ovládnout a vybírejte raději konzervativní oblečení. Vyhněte se velkým výstřihům, krátkým sukním a přílišné barevnosti. Černobílá kombinace nikoho nepohorší a působí profesionálně. Rezervní silonky, deodorant a klidně i malé šitíčko si pro jistotu přibalte do kabelky. Člověk nikdy neví…

  Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Kalhotový kostým

Na první den v zaměstnání je ideální kalhotový kostým. Působí elegantně, decentně a upraveně. Zvolit můžete nejen černou, ale i jinou decentní barvu, třeba hnědou. Raději zapomeňte na přílišné červené, růžové či jinak výstřední kombinace.

Cena kostýmu: 999 Kč (neckermann.cz)

2. Buďte dochvilná

Obzvlášť první dny se soustřeďte nejen na oblečení, ale také na dochvilnost. Pokud hrozí dopravní zácpa, vyjíždějte s dostatečnou časovou rezervou. Raději buďte v práci o několik minut dřív, než aby jste přišla pozdě.

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců  

Tip Kafe.cz

Stylové hodinky

Nejen první den v zaměstnání oceníte elegantní hodinky. Ke kostýmku budou vypadat stylově. Pokud je to možné, slaďte je s páskem, anebo se šperky ve stejném odstínu.

Cena: 999 Kč (quelle.cz)

3. Oslovujte jmény

I když si zapamatováváte spíše obličeje, je dobré si hned na začátku nějakým způsobem jména zafixovat. Ať už si je budete zapisovat do poznámkového bloku, který budete mít v prvních dnech nejspíš u sebe, nebo si je zapamatujete pomocí mnemotechnických pomůcek. Vyhýbejte se oslovování zájmeny, a pokud jste jméno zapomněla, raději se zeptejte kolegy. Každý pochopí, že v procesu zaškolování a při seznamování s velkým počtem nových kolegů si hned všechny nebudete pamatovat.

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců  

Tip Kafe.cz

Propiska a zápisník v kůži

Pokud si pořídíte elegantní sadu propisky a zápisníku v kůži, nejen, že nezapomenete jména svých kolegů, ale ještě budete mít o jeden vkusný doplněk navíc.

Cena: 583 Kč (prestiznipsani.cz)

4. Nebojte se zeptat

Nebojte se zeptat, a třeba i dvakrát. Každý někde začínal a ví, že to je normální jev prvního období. Odblokujte si trapný pocit z toho, že někoho zdržujte a využijte ho i k navázání přátelských vztahů na pracovišti. Zároveň si tak kolegy oťukáte a vyprofilujete. Toho nejochotnějšího z nich si potom zvolte za svého školitele, pokud vám žádný nebyl přidělen a obracejte se převážně na něj.

  Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Digitální diktafon

Máte špatnou paměť? Pak by se vám mohl hodit digitální diktafon. Stačí si do něj nahrát jakoukoli poznámku, kterou si záhy můžete stáhnout do počítače, anebo poslechnout pomocí sluchátek. Je malý, elegantní a nenápadný a může být skvělým diskrétním pomocníkem!

Cena: 2 654 Kč (pcsalon.cz)

5. Nevyhýbejte se týmu

Pro plynulejší sžití se s týmem se nevyhýbejte mimopracovním společným akcím. Neodmítejte jednou týdně společnou večeři nebo skleničku v baru, kde je pravidelně rezervovaný stůl. I v práci choďte s kolegy v pauze na oběd. Takové společné akce utužují vztahy v kolektivu.

Jak udělat v zaměstnání nejlepší dojem? Podívejte se na video!

Kafe.cz přináší povánoční vtip

„Počkej, nechoď sem!“ křičí na manželku z ložnice pan Holanec. „Já ti ještě musím zabalit ty náušnice!“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zapamatujte si nezapamatovatelné

Když si něco nemůžeme zapamatovat, pomáháme si všelijak. Nejosvědčenější pomůckou patrně mnemotechnické pomůcky, se kterými se setkávají děti už na…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU