Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Protest proti diskriminaci kojení

Zdroj: Profimedia.cz

Odhalená prsa kojící ženy na internet patří, vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook. Navíc se internetový server o mateřství Babyweb.cz se rozhodl zorganizovat originální protest proti postupu Facebooku, který nedávno odstranil ze stránek svých uživatelů fotografie s tématikou kojení s odůvodněním, že takové fotografie na internet nepatří.

Babyweb.cz proto pořádá ve středu 28. ledna v Praze ve 14:00 v prostorách Ogilvy Public Relations (Přívozní 2A, 170 00 Praha7) hromadné fotografování českých kojících maminek s popiskem „Odhalená prsa kojící ženy na internet patří, vzkazuje Babyweb.cz portálu Facebook“. Fotografkou kojících maminek bude Sára Saudková.

„Naší kampaní chceme upozornit, že každá žena má právo kojit, a to i na veřejnosti, a že fotografie kojící matky na internetu je přirozená a nikoli pohoršující. Pojďme vzkázat tou nejpřirozenější formou, kterou kojení a pohled na něj bezesporu je, že se Facebook hluboce mýlí, když fotografie kojících žen na svých internetových stránkách odmítá“, říká šéfredaktorka Babywebu Jarmila Jelínková.

Zdroj: Profimedia.cz

Akci podporuje také Laktační liga, když její předsedkyně MUDr. Anna Mydlilová prohlásila: „Civilizovaní lidé by měli prokazovat respekt ke všem částem těla. Zdravotníci naopak považují kojení za biologicky unikátní a vhodné pro matku a dítě. Laktační liga i jiné mezinárodní organizace považují kojení za běžný způsob krmení na většině míst a Facebook by rozhodně měl být jedním z nich.“

Text výzvy:

  • Vytvořme, milé čtenářky, hromadnou fotografii kojících maminek!
  • Fotografii chceme šířit po internetu pod heslem: Odhalená prsa kojící ženy na internet patří!
  • Naší kampaní chceme upozornit, že každá žena má právo kojit, a to i na veřejnosti, a že fotografie kojící matky na internetu je přirozená a nikoli pohoršující.
  • Pojďme vzkázat tou nejpřirozenější formou, kterou kojení a pohled na něj bezesporu je, že se Facebook hluboce mýlí, když fotografie kojících žen na svých internetových stránkách odmítá.
  • Připojte se k naší „kampani proti úzkoprsosti“ a přijďte vyjádřit ve středu 28. 1. 2009 ve 14 hodin svůj názor do prostor Ogilvy Public Relations, Přívozní 2A, Praha 7, s tím, že se stanete součástí hromadné fotografie českých kojících maminek.
  • Vaše účast na vytvoření hromadné fotografie na protest proti stahování fotek kojících žen z internetu tak, jak to bezprecedentně a brutálně učinil Facebook, bude tou nejlepší odpovědí.
  • Nenechme se omezovat.
  • Vezměte s sebou i další kojící maminky. Těšíme se na vás!
  • Všechny zájemkyně prosíme, aby se hlásily na emailu souckova@babyweb.cz.
  • Pro každou z vás máme připraven i milý dárek. Všechny samozřejmě dostanete i kvalitní fotografii v elektronické podobě.

A výsledek?

Zdroj: Profimedia.cz

A tady je hromadná fotografie maminek, které přišly a odpověděly na výzvu.
(aktualizováno 28.1. 2009)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky