Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proměna jídelny: Již od pár stokorun

Zdroj: profimedia.cz

Potřebujete proměnit jídelnu? Není potřeba ji předělávat od základů, možná bude stačit jen pár drobných detailů, a prostor, ve kterém trávíte velkou část dne, ožije, a to bez velkých investic. Poradíme vám, jak na to...

Nemáte příliš peněz ani času? Pak vám přinášíme tipy na detaily, kterými můžete svou starou jídelnu předělat k nepoznání! První dobrá rada zní – zkuste ji vymalovat! Pro úpravu vaší staré místnosti je například vhodná stylová barevná kombinace jasně modré, kakaové a mandarinkově oranžové či meruňkové. Akvamarínová modř dodává interiéru jídelny čistý, svěží vzhled, zatímco díky kakaové bude jídelna působit útulně a získá sofistikovaný charakter. Doplňky v oranžové mandarince/meruňce přímo prozáří prostor! Vymalovat si můžete sami, stačí jen vhodná barva – a tím výrazně ušetříte!

1. Hravá okenní roleta

Malování je jen prvním krokem, kterým můžete prostor rozzářit! Nijak drahá okenní roleta vypadá jako stvořená na zakázku ve spojení s malovanými pruhy. Ty si vytvoříte opět sama, stačí, když před aplikací barvy zakryjte plochy proužků krycí páskou. Důležité je vybrat takovou, která velmi dobře přilne k povrchu. Koketně hravý vzhled dodají kuličky zavěšené na třásně na jejím lemu. Jednoduše je přišijte nebo přilepte kvalitním lepidlem zezadu rolety.

Originální paraván

Tip Kafe.cz

Originální paraván

Další možností, jak oživit jídelnu a zároveň ji oddělit od zbytku domu, je použít originální paraván. Takový kousek se secesními motivy nejen, že vypadá luxusně, ale zapadne do meruňkově pojatého interiéru. Paravány koupíte v řádech stokorun až tisíců, záleží na vzhledu a kvalitě.

Cena: 3 700 Kč (obrazy-dekorace-interier.cz)

2. Dečka na podlahu

Podlahu jídelny může oživit obyčejný odřezek, který koupíte za pár korun. Stačí ho zastřihnout do požadovaného tvaru (jakéhokoliv tvaru, nemusí jít za každou cenu o pravoúhlý čtverec nebo obdélník) dobrými nůžkami nebo nožem a použít přitom pravítko. Zadní stranu natřete latexovým nátěrem, po jeho uschnutí plochu přetřete základní barvou. Použijte profesionální malířské barvy a štětec k malbě detailů poté, co podklad zaschne. Pokud se vám nechce do práce pouštět, stejnou službu udělá malý kobereček.

Chlupatý kobereček

Tip Kafe.cz

Chlupatý kobereček

Nemáte čas něco vyrábět? Pak si kupte levný a přitom velmi efektní kobereček, který je k dostání v široké škále barev, takže si snadno vyberete tu svou, jenž zapadne do vaší jídelny.

Cena: 280 Kč (shopiq.cz)

3. Textilní doplňky

Textilní doplňky jsou vděčné ve všech pokojích a jídelna není výjimkou. Díky správně zvolenému polštářku na židli získá nádech luxusu šlechtického sídla. Použijte sadu knoflíků pošitých látkou a prošijte polštář skrz k upevnění knoflíků. K ozdobení polštáře bude vhodná barevná stuha našitá ve tvaru písmene X!

Luxusní polštářky

Luxusní polštářky

Polštářky si můžete vybrat z několika velikostí a s potahem, který do jídelny nejvíce zapadne. Do meruňkově laděné místnosti by se vám mohl hodit třeba polštářky v neobyčejně zajímavé barevné kombinaci.

Cena: od 380 Kč – rozměr 40x40 cm (nabytekriha.cz)

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky