Pokud vás už nebaví plavání v přeplněných veřejných bazénech a relaxování ve veřejných vířivkách vám nepřipadá jako relax, zbývá vám jediné – pořídit si vlastní bazén či vířivku. Uvidíte, že je ocení i vaše děti. Přinášíme vám několik praktických rad a informací.

Bazény a všechno o nich

Zvyšuje se úroveň bydlení, všude okolo nás se staví, i mladí lidé se stávají majiteli pozemků. A na těch je vždy prostor pro bazén! Neodkládejte jeho stavbu »na později«, ale vrhněte se do ní rovnou – berte to tak, že zabijete pověstné dvě mouchy jednou ranou.
Pokud už jste pro bazén rozhodnuti, čeká vás ještě mnoho otázek k řešení. Především – chcete bazén krytý či otevřený? Vzhledem k nestálosti českého podnebí a vrtošivosti matky přírody se investice do krytého bazénu určitě vyplatí.

Dále na vás čeká rozhodnutí o posazení bazénu – zapuštěný nebo nadzemní? „Zapuštěný má výhody v tom, že se dá zakrýt. Je tedy lépe chráněný a má delší životnost. Nadzemní bazény zase obvykle vyjdou levněji,“ říká Jana Remešová ze společnosti Marimex.
O bazén je samozřejmě nutné dbát. Jeho provoz ale kupodivu nevyjde příliš draho a zvládne ho majitel sám – pokud ho dodavatelská firma dostatečně proškolí. Celkově se dá říci, že je to jako s naším zdravím – prevence je důležitá a levnější, než dát do pořádku zanedbaný bazén.

Vířivky – nedostupný luxus?

Jsou vířivky stále ještě nedostupným luxusem? „Ceny vířivých van jsou v dnešní době velmi příznivé, už nepředstavují takový luxus jako před lety,“ říká Jana Remešová. Věděli jste třeba, že existují nafukovací vířivky? Jedinou podmínkou je pevná podložka, aby se spodní vrstva neprotrhla, ale jinak je můžete mít třeba na zahradě. Další perličkou, která je velkým hitem, jsou vířivky kombinované s bazénem. Vířivá vana samozřejmě není všelék na veškeré problémy. Kdo je skutečně nemocný, měl by rehabilitaci ve vířivce konzultovat dokonce s lékařem. Ale určitě si v ní krásně odpočinete, namasírujete svaly, klouby i páteř, prokrvíte tělo a v neposlední řadě utlumíte bolesti.

Zajímá vás více?

Navštivte veletrh Wellness Balnea
Už čtvrtý mezinárodní veletrh lázeňství, rehabilitace, regenerace, estetiky a fitness proběhne ve dnech 11. až 14. září ve výstavním areálu PVA Letňany Praha. Bližší informace najdete na internetové adrese www.wellness-balnea.cz.