Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karolína: Partner je výbušný a pro ránu nejde daleko, chci odejít, ale nevím jak

Můj partner je tyran. (ilustrační foto)
Můj partner je tyran. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia

V posledních měsících jsem naprosto zoufalá a nevím, co mám dělat. Můj partner je tyran. Chová se ke mně otřesně, je výbušný, náladový a několikrát mě i fyzicky napadl. Chci od něj odejít, utéct. Ale nevím, jak to mám udělat. Bojím se, že tím věci ještě zhorším. 

Pohádka se změnila v noční můru

Ani dnes nevím, co to vlastně způsobilo. S mým partnerem Michalem jsem se seznámila před třemi lety. Tehdy byl úžasný, hezky se o mě staral, byl pozorný, milý. Zkrátka naprosto ideální partner. Pak jsem otěhotněla a jeho chování se začalo postupně měnit. Rapidně se zhoršilo ve chvíli, kdy jsem porodila a zůstala jsem doma na mateřské, zatímco on musel chodit do práce. Byla jsem ze všeho unavená. Vím, že on musel pracovat, ale já jsem se taky doma musela pořádně otáčet. Po večerech jsem tedy byla úplně bez energie a na nějaké milování jsem neměla ani pomyšlení. On ale přišel s podezřením, že určitě spím s někým jiným, když je on v práci, a proto nechci spát s ním. Tím to ale neskončilo. 

Žiju s psychopatem

Nesčetněkrát jsem se mu snažila vysvětlit, že to v žádném případě není tak, jak se on domnívá. Ale nepomohlo to. Musím s ním zkrátka spát, aby na mě podobná obvinění nevytahoval. Namísto toho si ale najde vždycky problém i jinde. Nezřídka kdy mě i uhodí. Aby toho nebylo málo, na placení všech účtů jsem sama. Michal sice pracuje, jak jsem říkala, ale peníze věčně nemá. Musela jsem si kolikrát vzít i půjčku, protože jsme neměli na nájem nebo na uhlí. 

Přesto všechno, jak se doma snažím, vařím, uklízím, starám se o malého, protože Michal není schopný jej ani na chvilku pochovat, neustále poslouchám, jak jsem k ničemu a že jsem neschopná nicka. Jsem v naprosté pasti. Už to nezvládám a jsem ze všeho naprosto zničená, vyčerpaná a zoufalá. 

Žiju s psychopatem. Vím to. A chci ho opustit a žít normální a spokojený život. Mám ale neskutečný strach od něj odejít. Bojím se, že si nás stejně najde a udělá mi ze života ještě větší peklo, než dělá teď. Jsem na sebe naštvaná. Některých věcí, které se mi na Michalovi nelíbily, jsem si začala všímat ještě předtím, než jsem otěhotněla. Jenže jsem je tenkrát přehlížela a dnes si vyčítám, že jsem nevzala nohy na ramena v době, kdy jsem ještě mohla. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky