Stačila jedna zpráva

Já a můj manžel Mirek jsme spolu už pět let. Dítě zatím nemáme a spíše veškerou energii investujeme do našeho vztahu. Hodně cestujeme a zkrátka si užíváme života. Respektive jsme si ještě donedávna užívali. Jednoho dne se totiž všechno změnilo.

Manžel mi něco ukazoval na telefonu, když mu najednou přišla zpráva od jeho kolegyně z práce. I když byl vidět jen kousek zprávy, okamžitě jsem poznala, že jde o SMS erotického rázu. Hned jsem se ho zeptala, co to má znamenat. Řekl mi, že si zkrátka občas z nudy s kolegyní píše, a dokonce si vyměňují velmi osobní fotky. Hrozně se mě to dotklo.

Prý šlo jen o psaní

Chtěla jsem vědět všechno. Jak to začalo, jak často jsou spolu v kontaktu a hlavně, proč se to děje. Mirek si ale stále stál za svým. Tvrdil, že konverzace začaly z dlouhé chvíle, když se v práci nudil. Ujišťoval mě o tom, že se mezi ním a kolegyní nikdy nic nestalo a vždy všechno začalo a skončilo zprávami. Vyjma jedné chvíle, kdy ji prý v kanceláři plácnul přes zadek.

Já mu ale nevěřím. Nějak si to zkrátka nedokážu vysvětlit a každý den na to musím myslet a znovu a znovu o tom přemýšlet. Nechce se mi věřit, že mezi nimi nikdy k ničemu víc nedošlo. Šíleně mě to žere, a to přesto, že manžel už změnil zaměstnání, a tak se s onou kolegyní už nevídá.

Mám obavy z toho, že to udělá znovu s někým jiným. Pořád mě zajímá, proč k tomu došlo. Kdybych znala důvod, mohla bych s tím nějak pracovat. Měla jsem za to, že doma má vše, po čem touží. Evidentně ale ne. A výmluvy typu, že konverzace začaly, jak on říká, z nudy, neuznávám. Nemám na čele jitrnici.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články