Zdravotní problémy

S mým manželem Tomášem máme krásný vztah. Jsme spolu už nádherných deset let a přijde mi, že se ani na okamžik nevytratila ta jiskra, která většinou trvá jen prvních pár měsíců vztahu. Zařídili jsme si dokonalý život. Máme dva zdravé syny a společně jsme na první pohled zkrátka perfektní rodinka. Něco nám ale přece jen chybí.

Vždycky jsem věděla o tom, že můj manžel toužil mít dceru. Chtěla jsem mu ji dát, ale osud to zařídil tak, že jsme se dočkali dvou kluků. Jistě, pochopitelně je oba moc milujeme, ale touha po dceři byla u manžela vždy velmi silná. Neměla bych problém s tím porodit mu třetí dítě a vyzkoušet, zda se do třetice dočkáme dcerky, ale otěhotnět už nemůžu. U druhého porodu jsem totiž měla obrovské problémy, které byly natolik závažné, že jsem málem zemřela.

Miluji ho, a proto se chci rozvést

Nedávno jsem Tomáše slyšela, jak se baví se svým kamarádem, který má dceru. Říkal mu, jak mu strašně závidí, že by taky chtěl malou dcerku. Trhalo mi to srdce. Tak strašně moc bych mu holčičku chtěla dopřát, ale prostě nemohu. Přišla jsem proto se smutným, ale zároveň dobrým nápadem.

Manžela neuvěřitelně moc miluji. A to dokonce až tak, že bych se jej byla ochotna vzdát, aby si on mohl jít za svým štěstím. Vím, nakolik je pro něj důležité dceru mít, a tak se mi honí hlavou myšlenka, že bych se s ním rozvedla. On by si pak mohl bez výčitek najít jinou ženu, která by mu holčičku třeba porodila. Sbírám odvahu, abych šla zařídit rozvodové papíry. Nechci, aby se vedle mě manžel celý život trápil a smutnil nad tím, že nikdy neměl dceru.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články