Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Privátní finanční poradce: Pomůže vám

Zdroj: Profimedia.cz

Služby privátního bankovnictví u nás sice ve větším měřítku rozšířené nejsou, přesto jak Češi bohatnou, přibývá i těch, kteří se rozhodnou využívat jejich služeb. Kam se ale obrátit?

Nejlepší je nezávislý odborník

Využívat služeb specializovaného privátního bankovnictví je v České republice možné díky několika zahraničním bankám, které se na tyto finanční služby přímo zaměřují. Ostatní tuzemské banky mohou nabízet skutečně špičkové odborné služby, ale může jít také o poradce, kteří se věnují finančnímu poradenství jako vedlejší činnosti. V těchto případech se pak samozřejmě nejedná o zcela nezávislé finanční poradenství, jaké hledáte v případě, že máte své prostředky uloženy například v několika bankách.

Poznáte dobrého poradce?

Otázkou, která se přímo nabízí ve chvíli, kdy se rozhodnete předat někomu supervizi nad svými financemi, je: Jak poznat skutečného finančního experta? Bankéř v pohodlné kanceláři jednoho z bankovních domů bude především prosazovat finanční produkty banky, kterou zastupuje, v lepším případě vám nabídne jedno z univerzálních klientských portfolií. Ovšem ani prodejce spoření či pojištění nebude zcela nezávislým rádcem.

Experti z řad bankovních poradců

V posledním období se začaly v českých podmínkách objevovat finančně-konzultační společnosti zaměřené na nezávislé finanční poradenství. Jde například o členy Unie společností finančního zprostředkování a poradenství USF jako jsou společnosti AWD Česká republika, Allfin Pro, Broker Consulting či Moneco. Právě v rámci těchto společností působí mnoho expertů, kteří se rekrutovali z řad bankovních poradců.

Kombinujte produkty

Nezávislé finanční poradenství nenabízí klientům služby, které nejsou podřízeny jedné značce banky, ale kombinují jednotlivé finanční produkty, aby klient dosáhl maximálních možných úspor a zároveň měl možnost vhodně investovat. Jde tedy o komplexní řešení služeb, které není ovlivněno tím, jaké produkty nabízí jedna banka, ale hledá možnosti napříč celým finančním trhem.

Chtějte komplexní řešení

Základem pro dobré výsledky nezávislého finančního poradenství je především dlouhodobá spolupráce s klientem. Předcházet by měl především pečlivý výběr finančního poradce. Dejte na doporučení svých známých či rodiny, reference jsou v oblasti financí k nezaplacení. Stejně tak by vás ale měly zajímat služby, jaké váš poradce nabízí.

Co by vás mělo zajímat

Zajímejte se nejen o jeden z finančních produktů, ale zaměřte se na možnosti, které by řešily vaší finanční situaci komplexně. Odborník vám zcela jistě bez předchozí analýzy nezačne nic nabízet. Bude zjišťovat, jaká jsou vaše očekávání, dlouhodobé cíle, příjmy a potřeby. Vás by zase mělo zajímat, zda vlastní povinné registrace a osvědčení týkající se jeho odborné kvalifikace, či zda má uzavřené pojištění odpovědnosti za případnou škodu.

Tipy Kafe.cz: Kam se obrátit?

AWD Česká republika

Skupina AWD je největší evropskou nezávislou finanční společností poskytující privátní finanční služby. Byla založena v Hannoveru v roce 1988 a dnes působí v deseti evropských zemí. Stojí na čele trhu v Rakousku, úspěchy slaví i ve Švýcarsku a Velké Británii. Ve světě má více než 1,8 milionů zákazníků.

www.awdcr.cz

Broker Consulting

Společnost Broker Consulting byla založena v první polovině roku 1998 jako společnost s ručením omezeným a od roku 2004 je akciovou společností. V současné době poskytuje své služby na celém území České republiky prostřednictvím profesionální konzultantské sítě.

www.bcas.cz

Interlife, s.r.o.

Společnost INTERLIFE vznikla v roce 1999 a věnuje se profesionálnímu finančnímu poradenství. Založení společnosti předcházela několikaletá praxe jednatelů jako finančních a pojišťovacích poradců v renomovaných bankách a pojišťovnách. V současné době obsluhuje více než 2 000 spokojených klientů a pracuje s částkou blížící se 1,3 mld. Kč.

www.interlife.cz

Seznam dalších společností naleznete na:

  • www.usfcr.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky