Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přišla jste o práci? Ztratíte i manžela

Byla jste propuštěna? Možná na vás čeká i rozvod
Byla jste propuštěna? Možná na vás čeká i rozvod
Zdroj: Profimedia.cz

Přišla jste o práci? Možná přijdete i o manžela. Alespoň to tvrdí vědci. Riziko, že žena kromě zaměstnání ztratí i partnera, je podle nich až o 83 % vyšší! A to není všechno...

Hrozí vám nezaměstnanost? Pak se podívejte, co zjistili vědci…

Přišla jste o práci? Možná na vás čeká i rozvod

Přišla jste o práci? Pak možná ztratíte i manžela. Alespoň podle výzkumu britských vědců. Vyplynulo z něj, že pokud žena ztratí zaměstnání, zvýší se riziko rozvodu o 83 %. Důvodem je fakt, že ženy si dělají o peníze a chod domácnosti velké starosti, a díky tomu jejich manželství velmi trpí. To ale není všechno – záleží také na tom, jak dlouho je pár spolu. Vědci totiž vyzkoumali také to, že pokud jsou manželé spolu více než patnáct let, riziko rozvodu stoupá dokonce o 200 %, a to opravdu není málo.

Bojíte se nezaměstnanosti? Je to horší, než o něj přijít.

Odborníci z amerického Michiganu se zase zaměřili na to, jaký dopad má strach o práci na lidské zdraví. A zjistili, že ti, kdo se věčně bojí o práci, jsou na tom mnohem hůře – chronický strach totiž vede ke zhoršení zdraví, a to dokonce více, než vysoký krevní tlak či kouření. Pokud máte obavy, že práci ztratíte, je to podle odborníků horší, než skutečná ztráta zaměstnání.

Muži nesou ztrátu práce hůř

Ztráta práce

Ženy s oblibou říkají, že muži nic nevydrží, a to platí i při ztrátě práce. Potvrzují to i odborníci z Cambridge, kteří se shodli na tom, že pánové tvorstva těžce snášejí, když je propustí – hůř to nese jejich ego. Podle jejich zjištění se sice pánové tváří lhostejně, ale objevují se u nich ještě větší úzkosti a deprese než u žen.

Kafe.cz zjistilo

Co dělat při ztrátě zaměstnání

Novou práci hledejte okamžitě

Na nic nečekejte a práci si začněte hledat hned. Zvlášť u profesí vyžadujících vyšší vzdělání může výběrové řízení trvat déle, proto není s čím otálet. Samozřejmě se včas zaregistrujte na Úřadu práce, abyste obdržela podporu v nezaměstnanosti.

Využijte všechny možnosti

Rozhodně nespoléhejte, že vám zaměstnání najde Úřad práce, ale snažte se využít všechny možnosti. Především internet, ale také denní tisk, zeptejte se v pracovních agenturách a nezapomeňte rozhodit sítě i mezi známými. Člověk nikdy neví…

Ztráta práce

Hlavně vydržte…

Je velmi nepravděpodobné, že by se vám novou práci podařilo najít hned na poprvé. Proto vydržte a zkoušejte to znovu a znovu. Nabídky na internetu se objevují neustále. Dobrou volbou je vystavit svůj životopis na internetu a nastavit si agenta práce, který vám nabídky pošle e-mailem.

Podejte si inzerát

Určitě nic nezkazíte, pokud si sama dáte inzerát. Využijte možností internetu, za zkoušku stojí i inzerce v novinách.

Zvažte možnost práce v zahraničí

Umíte jazyky a rodinná situace vám umožňuje vyjet za hranice? Pak není důvod, proč to nezkusit i v cizině. Volná místa v rámci Evropské unie můžete hledat například zde.

Zdroj: http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/navod

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Velikonoční násilí

Pomlázka je neodmyslitelnou součástí českých velikonočních svátků. Víte, proč ženy dostávají „našleháno“ a proč se je muži snaží ještě polévat…

Akční letáky