Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přípravy na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí

Přípravy na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí
Přípravy na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí
Zdroj: www.shakespeare.cz

Letos uplyne 450 let od narození Williama Shakespeara. Pořadatelé Letních shakespearovských slavností mu věnují k narozeninám premiéru komedie MNOHO POVYKU PRO NIC v režii Jiřího Menzela.

Připomínkou jedinečného výročí bude též hostování londýnského divadla GLOBE, které ve dvou večerech (25. a 26. června) představí na Pražském hradě inscenaci HAMLET. Letní shakespearovské slavnosti, jejichž generálním partnerem je již 15 let skupina PPF, uvedou Shakespearovu sváteční komedii Mnoho povyku pro nic ve vlastním nastudování poprvé. V režii Jiřího Menzela se divákům představí Václav Jílek, Petra Horváthová, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další skvělí herci.

Jiří Menzel není na Slavnostech nováčkem. Režijně je podepsán pod jednou z nejúspěšnějších inscenací v historii Letních shakespearovských slavností, komedií VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ. Veselé paničky v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou vidělo již více než sto tisíc diváků a letos budou na repertoáru rekordní šestou sezonu. Dále se můžeme těšit na loňskou velmi úspěšnou hru SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ režijního tandemu SKUTR (v hlavních rolích Vanda Hybnerová, David Prachař, Hana Vagnerová, Zuzana Stavná, Czongor Kassai a další) či komedii Daniela Špinara ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY (v hlavních rolích Tatiana Vilhelmová / Jana Stryková, Roman Zach, Vojtěch Dyk / Matouš Ruml a další). Již podruhé přijede z Bratislavy na Pražský hrad slovensko-česká komedie DVAJA PÁNI Z VERONY Petera Mankoveckého (v hlavních rolích Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ondrej Kovaľ, Milo Kráľ a další). V Ostravě bude mít premiéru inscenace JAK SE VÁM LÍBÍ, kterou nastuduje s předními ostravskými herci režisér Michal Lang a která zavítá do Prahy na tři červencové večery. Letos naposledy budou mít diváci příležitost zhlédnout inscenaci RICHARD III. v hlavní roli s jedinečným Jiří Langmajerem. V napínavém příběhu jednoho z nejdokonalejších Shakespearových padouchů dále hrají Klára Issová, Karel Dobrý, Simona Postlerová, Kamil Halbich, Eva Salzmannová a další. Letní shakespearovské slavnosti se konají od 24. června do 6. září a v Praze proběhnou již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě.

Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Představení začínají obvykle ve 20:30. Více informací naleznete nawww.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Zdroj: archiv

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


6 kroků v péči o balkónovky

6 kroků v péči o balkónovky

Aby vám letničky a ostatní balkónové květiny dlouho kvetly, držte se následujících pravidel a úspěch budete mít zaručený.

Akční letáky