Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Primorsko: Ideální destinace pro Čechy, kteří si chtějí odpočinout bez exotiky

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (6)

Jsou lidé, kteří si o dovolené rádi naplno užívají exotiky cizích zemí. Jiní by zase nejraději přenesli svůj byt na břeh moře. Jedno z nejkrásnějších bulharských letovisek, Primorsko, je spíš pro ty druhé.

Při rozhodování o dovolené se vyplatí nejdřív projít ohlasy na internetu. O Primorsku tu najdete prakticky samá hezká slova: nejčastěji v souvislosti s hotelem Belvedere.

Třeba jak v něm loni v srpnu krásně prožili svou svatební cestu Láďa a Katka, kterým hotel doporučili přátelé.

České město u moře

Primorsko se každé léto mění v české městečko. Čerstvé české noviny, české televizní programy, personál, který česky mluví anebo aspoň rozumí, to vše je tu samozřejmé. Na stolech často najdete naše domácí speciality (třeba klasické řízky), problém není ani s českým pivem.

Největší magnet pro mladé rodiny je ale určitě péče, která se tu věnuje malým dětem. V tom je Belvedere zcela ojedinělý. Kde jinde najdete Dětský klub, ve kterém české učitelky a instruktoři vaše ratolesti zabaví třeba i na celý den?

Bulharsko Bulharsko Zdroj: shutterstock

A k tomu ještě dětské all inclusive, spočívající v celodenní volné konzumaci limonád, palačinek, zákusků, zmrzliny a ovoce? Podle loňských zkušeností si některé děti klub natolik oblíbily, že mu dávaly přednost i před společností rodičů!

Ti zase často uvítají pár chvilek klidu na opalování, cyklotúru do přilehlé rezervace Ropotamo, rybářský piknik anebo tenis na hotelovém kurtu s umělým povrchem. Můžou si ovšem také odskočit na nudistickou pláž či na let motorovým rogalem. Po večeři pak zase čekají radovánky pro celou rodinu.

Fotografování v historických kostýmech, tetování henou, folklorní večery, projížďky v kočárech – možností je spousta...

Seznamte se…

  • Název: Bulharská republika
  • Rozloha: 110 910 km2
  • Počet obyvatel: 7,64 milionu
  • Hlavní město: Sofie
  • Národnostní složení: 84 % Bulharů, 9 % Turků a 2 % Romů
  • Měna: bulharský lev (asi 14 Kč)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky