Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přijímací pohovor: Tipy, jak uspět

Zdroj: Profimedia.cz

Chystáte se na pohovor? Poradíme vám, co si vzít na sebe, abyste udělala nejlepší dojem, a na co byste neměla zapomenout. První dojem je totiž cesta k úspěchu!

Vynechání deodorantu, příliš silný parfém nebo nevyžehlená blůza s velkým výstřihem...

To jsou jedny z největších prohřešků, kterých se můžete dopustit. A to snadněji, než si myslíte. Není totiž pochyb o tom, že pohovor je pro většinu lidí stresující. A podobné situace vyvolávají nadměrné pocení. Nezapomenout na antiperspirant je tedy na místě. Pokud totiž budete cítit potem, nemáte příliš velkou naději na úspěch.

Tip Kafe.cz

Adidas Action 3

Na pracovním pohovoru oceníte výkonný antiperspirant Adidas Action 3, který pohlcuje pot z vaší pokožky. Byl vyvinutý ve spolupráci s vrcholovými sportovci, a tak vám garantuje dokonalou ochranu a pocit sucha po celý den, a to i při nadměrném pocení. Vybírat můžete z několika vůní.

Cena: 89 Kč

Web: coty.cz

První dojem je nejdůležitější

Pokud kromě antiperspirantu zvolíte také parfém, zapomeňte na těžké vůně. Ačkoliv je zbožňujete, protože dotvářejí vaši osobnost, na pohovor se rozhodně nehodí. Váš – možná budoucí – šéf, totiž nemusí být fanouškem silných vůní, a dokonce jej mohou obtěžovat! Nezapomínejte, že první dojem je důležitý a neverbální složka komunikace často drtivě převyšuje tu verbální. Volte proto jemné vůně a v decentním množství.

Tip Kafe.cz

Jak uspět u přijímacího pohovoru

Nejen o tom, co si vzít na sebe, ale také o tom, jak udělat dobrý dojem a jak se na pohovor připravit, vás bude informovat tato kniha. Poradí vám také, jak překonat strach před pohovorem, a to pomocí řady osvědčených tipů.

Cena: 159 Kč

Web: grada.cz

Čistota je nade vše

Vysokou pozornost je třeba věnovat oblečení, a to nejen jeho barevné kombinaci, ale i čistotě. Tendence k podceňování obuvi je velká, a proto nezapomeňte boty pořádně vyleštit, anebo rovnou koupit nové lodičky či mokasíny. Pokud vás přijmou, stejně se vám ke kostýmu budou hodit. Jestliže si vezmete sukni, mohou se vám hodit rezervní punčochy v kabelce. U pánů je samozřejmostí vyžehlený a čistý oblek. Těsně před začátkem pohovoru si nezapomeňte zajít na toaletu a podívat se, jestli máte knoflíky správně zapnuté a punčochy bez ok. Zkontrolujte také váš účes a líčení.

Tip Kafe.cz

Kalhotový kostým

Na pohovor se nevyplatí oblékat se příliš vyzývavě. Pokud doma nemáte vhodný kostýmek, určitě si jej pořiďte. Službu vám udělá ležérní kalhotový kostým v neutrální, například hnědé barvě.

Cena: od 1 299 Kč

Web: quelle.cz

Na výstřihy zapomeňte

O tom, jak se obléct, rozhoduje pozice, o kterou se ucházíte. Manažerské funkce vyžadují vždy kostým, grafička může být kreativnější, ale pozor – i zde platí: všeho s mírou. Pozice, na kterých budete v kontaktu s klienty, vyžadují reprezentativní vzhled. S kostýmkem zkrátka neprohloupíte. A u zahraničních firem je samozřejmostí! Barvy, které na sebe vezmete, volte střídmě. Kombinace dvou odstínů, nejlépe decentních, bude akorát. Na červenou a další výrazné barvy raději zapomeňte. Stejně jako na velké výstřihy. Je jen málo firem, kde pohled na vaše vnady při pohovoru ocení. Zvlášť, když u něj budou ženy. Máte vybráno, co na sebe? Pak už jen stačí zopakovat si pár pouček o slušném chování a směle vyrazit na pohovor. Nepodceňujte se, ale ani nepřeceňujte a hlavně, poskytujte o sobě pouze pravdivé údaje.

Tip Kafe.cz

Bez praxe nepřijímáme!

Knihu ocení všichni, kdo se chtějí úspěšně uplatnit v zaměstnání, ve společnosti a v každodenním pracovním i osobním životě. Poskytuje návod, jak uspět při vstupních pohovorech, jak vycházet se spolupracovníky, jak dobře zapůsobit na lidi kolem sebe a být úspěšný. Čtenáři se také dozvědí, jaká jsou psaná i nepsaná pravidla společenského vystupování, která jsou součástí našeho běžného života a co je to umění vycházet s lidmi.

Cena: 99 Kč

Web: knihy.abz.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky