Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přijeďte si popovídat s časopisem National Geographic!

Přijeďte si popovídat s časopisem National Geographic!
Přijeďte si popovídat s časopisem National Geographic!
Zdroj: national-geographic.cz

Zástupci české redakce NG by se rádi setkali s vámi, dobrodruhy s touhou po poznání České republiky. Proto si připravili 3 neobvyklá místa, kde je stále co objevovat. Čas prvního setkání se blíží, již v neděli 21. června nastane nejdelší den v roce a setkáme se na místě, kde se každý den se sluncem rozloučíte jako poslední v Česku.

Jestliže vás napadlo, že to bude zřejmě na nejzápadnějším geografickém bodě naší Země, máte samozřejmě pravdu. Právě tam se můžete s redakcí National Geographic v uvedený den mezi 14. a 16. hodinou setkat. Protože jde o místo poněkud odlehlé – ostatně chtěli bychom vás motivovat k návštěvě takových koutů naší republiky, které se běžně nenavštěvují, přijměte několik málo rad, jež by vám putování za námi mohly ulehčit.

Zdroj: national-geographic.cz Pokud zvolíte veřejnou dopravu, výchozím bodem bude samozřejmě naše nejzápadnější město Aš. Odtud lze vlakem (odjezd ve 14.50) dojet za deset minut do stanice Štítary a přímo tady se napojit na teprve nedávno vyznačenou zelenou turistickou značku, která vás po zhruba šesti kilometrech dovede do cíle (zpátky jede vlak ze Štítar do Aše v 17.10). Pakliže budete mít svůj dopravní prostředek, z Aše se držte směrem na Krásnou. Tam začíná již zmíněná zelená značka, která vede po (stále ještě) asfaltové cestě směrem ke státní hranici. Cestou minete někdejší sídlo roty pohraniční stráže – ostatně se už budete pohybovat v místech, jejichž návštěva by byla v době nedávno minulé zcela nemyslitelná – a po krátké chvíli zmizí i asfalt a následovat bude už jen polní cesta. Tou se dostanete až k pomníku bývalé vesnice Újezd, jež v těchto místech kdysi stála.

U pomníku v otevřené krajině najdete svůj záchytný bod – redakční vůz v barvách National Geographic a někoho z nás, kdo vám pomůže s další navigací, ale i kvízem pro zvídavé přímo na místě. Dozvíte se řadu zajímavých věcí a cestou se můžete dostat až na úplný konec republiky, na němž vás bude čekat šéfredaktor. Ten podobná místa navštěvuje velmi rád, takže si s ním o cestování po odlehlých lokalitách můžete v klidu popovídat.

Zdroj: national-geographic.cz

Pro prvních sto dobrodruhů je připravena pozornost od National Geographic. Odnesete si památeční kartu, triko, visačku na kufr. Každý z vás si bude moci prolézt náš „expediční teréňák“. Pro děti prvních příchozích bude také připraveno malé osvěžení.

Ještě malé upozornění: Pokud by byl nezpevněný úsek cesty v závěrečné části rozmoklý, raději nezkoušejte rádoby terénní jízdu, přijedete-li běžným osobním vozem. Raději zaparkujte v místech, kde končí asfalt (zhruba dva až tři kilometry za Štítary) a zbytek dojděte. Na asistenční služby zde těžko narazíte. Leda že by vám nevadilo počkat si, až se budeme z akce vracet domů, a na vlastní oči se přesvědčit, jakou sílu má naviják redakčního off-roadu.

Více informací najdete zde: http://www.national-geographic.cz/letni-soutez/

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky