Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jitka: Partner se zamiloval do jiné a opustil mě, pak se začal chovat zvláštně

Nechápu partnerovo chování. Nevím, jak si poradit. (ilustrační foto)
Nechápu partnerovo chování. Nevím, jak si poradit. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia

Když mi můj partner po několika letech vztahu oznámil, že se zamiloval do jiné ženy a chce žít s ní, těžce jsem to nesla. Nakonec jsem si ale řekla, že s tím nic neudělám a nechala jsem ho jít. Jenže po rozchodu najednou přišla překvapivá změna a já nevím, jak si poradit.

Láska pominula

S mým partnerem Honzou jsme dlouhé roky tvořili šťastný a spokojený pár. Dokonce jsme se rozhodli, že založíme rodinu. Narodily se nám dvě krásné a zdravé děti a všechno vypadalo naprosto pohádkově. Postupem času jsem si ale začala všímat toho, že se ke mně Honza chová tak nějak odměřeně. Trápilo mě to, ale říkala jsem si, že je to možná jen nějaké přechodné období. Jednoho dne mi ale partner oznámil, že se zamiloval do jiné ženy. Prý to nebyl žádný úlet a myslí to s ní vážně. Bylo mi hrozně, ale věděla jsem, že s tím nic neudělám. Ani jsem ho nijak nepřemlouvala, protože jsem věděla, že by to bylo zbytečné a já bych se akorát sama ponižovala. Honzu jsem tedy i přesto, že spolu máme dvě malé děti, nechala jít. 

Miluje ji, ale spát chce se mnou

Když jsme se s Honzou rozešli, zůstali jsme spolu ještě čtyři měsíce bydlet kvůli dětem, abychom je na novinku mohli náležitě připravit. Zhruba měsíc před tím, než se měl Honza definitivně odstěhovat ke své nové přítelkyni, jsme se spolu vyspali. Rozhodně to ale není tak, že bych Honzu nějak sváděla. To on byl iniciátorem všeho. Dodnes nevím, proč to udělal, byl přece zamilovaný jinde. Já jsem nijak neodporovala, stále jsem ho milovala a dodnes miluji. Devět let vztahu nejde zahodit jen tak. Jenže to nebylo naposledy, co mezi námi k něčemu došlo. 

Rozešli jsme se před pěti měsíci a poslední tři měsíce spolu spíme, a to dokonce častěji, než když jsme byli spolu. Vůbec nechápu, co to má znamenat. Honza to nijak nekomentuje. Často ke mně chodí za dětmi, někdy tady i přespává. Pořád mě objímá a dává mi pusu, ale zkrátka nikdy nic k tomu, co se mezi námi děje, neřekne. Nic ani nenasvědčuje tomu, že by se k nám chtěl vrátit. Nejraději bych s ním vyrazila dveře, ale nejde to. Miluji ho a nevím, co mám dělat. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky