Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lenka: Manžel po svatbě řekl, že mě nemiluje, teď mě chce i s dětmi vystěhovat

Partner po svatbě změnil názor
Partner po svatbě změnil názor
Zdroj: Profimedia

Byli jsme spolu krásných deset let, dělal pro mě vše, co mi jen na očích viděl, a já se považovala za tu dost možná nejšťastnější ženu pod sluncem. Pak jsme se vzali a náš vztah se proměnil v noční můru. Manžel se zčistajasna odstěhoval, řekl, že mě nemiluje, a založil si profil na seznamce. 

Pohádka skončila

Myslela jsem si, že mám skvělého přítele. Byl pro mě panem dokonalým a úžasně se o mě i naši rodinu staral skoro deset let. Máme spolu osmiletého syna Davídka a další miminko na cestě. Partner se zprvu na druhé dítě moc netvářil, ale nakonec se na něj začal těšit. V dubnu jsme se vzali a já myslela, že naše pohádka bude dál pokračovat. Opak byl ale pravdou. Svatba byla krásná, brali jsme se v kostele. Jenže po ní přišla velká hádka. Odstěhovala jsem se na čas i se synem k rodičům a manžel mě přemlouval, ať se vrátím zpátky. V každém vztahu se čas od času objeví nějaké neshody. Já nechtěla zahodit deset společných let, a tak jsem se s ním sešla, abychom si o všem promluvili a našli řešení. To jsem ale ještě netušila, jakou ránu mi uštědří. Zeptala jsem se ho, jestli mě pořád miluje. Řekl, že jeho láska ke mně časem opadla, a do toho všeho mi sdělil, že jej dávno fyzicky nepřitahuji tolik jako kdysi. Moc mě to ranilo. Nikdy předtím si na nic nestěžoval. Ani na sobě nedával znát, že je s něčím nespokojený. 

Naše rozmluva dopadla tak, že mi řekl, že mě má stále rád, a proto se rozcházet nechce. Snažili jsme se tedy velkou hádku překonat, jenže já si nemohla pomoci a neustále jsem myslela na to, co mi řekl – že mě nemiluje. Často jsem kvůli tomu byla bez nálady a plakala. Jemu to začalo vadit a namísto empatie mi vyčítal stále více věcí. 

Ty, nebo já!

Jednoho dne jsem to už nevydržela a ve vzteku a bolesti mu řekla, že jeden z nás dvou bude muset odejít. A on takřka bez mrknutí oka šel. Teď už s námi nežije dva měsíce. Na děti mi přispívá, ale chce se rozvést. A co víc, chce prodat náš společný byt. Mám pocit, že je mu úplně jedno, kde s dětmi skončíme. Za měsíc mám rodit a mám neuvěřitelnou obavu o budoucnost svou i budoucnost svých dětí. 

Zhroutil se mi život. Vždycky jsem mu věřila a nikdy by mě ani nenapadlo, že se může takhle zachovat. Napsal mi, že nemá smysl, abychom v našem vztahu pokračovali. Dokonce se už stačil zaregistrovat i na seznamku. Jsem zničená. Pravděpodobně nikdy nepochopím, jak se člověk může takhle zničehonic změnit. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU