Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Svatava: Setra začala komunikovat s mrtvými. Chodí k nám divní lidé, mám strach

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Moje sestra Radka před třemi lety ovdověla. Byla v manželství šťastná, a o to hůř snášela ztrátu svého Zdeňka. Nakonec se dala dohromady s podivnými lidmi.

V galerii se dozvíte, jak poznat psychopata.

Celá nadšená mi vyprávěla, že se při cestě vlakem seznámila se ženou, která má schopnost navazovat kontakty se zemřelými.

„Aby nám cesta rychleji uběhla, daly jsme se do řeči. Je také vdova, jako já, a vede skupinu, která navazuje kontakty se svými drahými zesnulými,“ líčila mi sestra. No, a krátce nato začala pravidelně docházet na seance. To, co mi líčila, mi připomínalo starou duchařskou literaturu. Kulatý stoleček, ruce, které se vzájemně dotýkají, papír, tužka, médium vyvolává jméno zemřelého a ten pak začne psát svému blízkému vzkazy.

Nevěřila jsem, že by to mohlo fungovat, ale sestra mi nadšeně líčila, že Zdeněk opravdu „přišel“ a napsal jí vzkaz, vzpomínku, kterou mohli znát jen oni dva. „Už mi zase může být nablízku a já jemu,“ vyprávěla sestra. Napřed jsem si myslela, že to může sestře na nějaký čas pomoct překonat bolest. Že se časem s jeho smrtí vyrovná a začne zase žít, třeba si i někoho najde… Jenže sestru ten spolek duchařů úplně pohltil. Už ji nezajímá nic jiného. Těší se na každou seanci, barvitě mi líčí, co se tam dělo, a oči jí září. Vyprávěla mi, že s mrtvými se dá rozmlouvat i prostřednictvím rádia, když umíš naladit ty správné vlny, že pokud zvládneš techniku, jak navazovat pravidelný kontakt s těmi „na druhém břehu“, můžeš si dělat seance i doma a trávit se svým drahým zesnulým, jak o Zdeňkovi mluví, příjemné večery.

Je přesvědčená, že s ním denně opravdu mluví. Slyší jeho hlas. Vidí jeho siluetu – je to prý Zdeňkovo astrální tělo – vysedávat v obýváku v jeho oblíbeném křesle. Úplně tomu propadla.

Sehnala si i literaturu o komunikaci s mrtvými, chodí na nějaké kurzy, aby se ještě zdokonalila, brouzdá po internetu a chatuje si s lidmi, kteří tyhle praktiky provozují. Ta ženská z vlaku, co ji do tohohle spolku zatáhla, ji dokonce přesvědčila, že je ideální médium, že se snadno napojuje na kanály do jiných dimenzí a může vesele komunikovat s „oním světem“. Myslím, že si nebezpečně zahrává, a mám o ni strach.

Svatava, Ústí nad Orlicí

Odborník radí

PhDr. Petr Šmolka  

Osamělí lidé mívají potřebu „někam patřit“. Nemají­li vztahové zázemí, považují za dar, podaří­li se jim nalézt společnost, v níž se budou cítit dobře. Je asi škoda, že v tom vlaku nepotkala někoho, kdo by ji zlákal třeba do turistického klubu nebo do spolku baráčníků. Pocit vzájemnosti ve společnosti vyvolávačů duchů bývá hodně intenzivní. Už jen vnější uspořádání – kulatý stolek, několik prsty se dotýkajících lidiček, příšeří a k tomu ještě prožitek kontaktu s jakýmsi astrálním světem! Nemusíme považovat jejich počínání zrovna za geniální výrony zdravé mysli, dokud si mimo rámec seancí udržují kontakt s realitou, tak by nás nemuselo zneklidňovat. Když by se však v důsledku oněch seancí Radka nedokázala věnovat tak přízemním věcem, jako je osobní hygiena, příjem potravy nebo její obstarávání, tak bychom měli zbystřit a zvažovat psychiatrickou pomoc. Vyvolávači duší zemřelých mají však proti jiným „sektám“ jednu nespornou výhodu. Zpravidla se nesnaží své bližní ožebračit. Očekáváte­-li nějakou radu závěrem, pak se tedy přestaňte trápit úvahami, jak sestře její přesvědčení vyvrátit, a řešte pouze to, co byste vy sama mohla udělat pro to, aby se vám její výlevy lépe snášely.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky