Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sofie: Má nezodpovědná matka mi způsobila obrovské problémy a ještě se urazila

Dokonalá žena
Dokonalá žena
Zdroj: Shutterstock
Dokonalá žena

Vztahy s matkou jsou na bodu mrazu, stýkám s ní jenom kvůli dětem. Zadlužila mě a ještě si vyskakuje. 

V galerii najdete tipy, jak se přiblížit dokonalosti. 

Podraz 

Moje máma mě podrazila. Bez mého vědomí si na mě vzala spoustu peněz. Tajně mi sebrala občanku a pak mi ji vrátila tam, kde ji našla. Byly to půjčky přes telefon, mikroúvěry od nebankovních společností. Neřekla mi to a po dvou letech začaly chodit dopisy s exekucemi. Byla jsem v šoku, sama za sebe jsem si totiž nikdy nepůjčila. Bohužel jsou všude zadané moje osobní údaje, a tak jdou dluhy za mnou. Jde o 350 tisíc korun. Je to pro mě spousta peněz. Platím podle splátkového kalendáře a snažím se z matky vytáhnout každou volnou korunu. Bohužel nemá zájem a vůbec mi nepomáhá. Dělá, že jsou to moje dluhy. Jsou, má pravdu. 

Na nože 

Nejradši bych ji vyškrtla ze svého života. Trestám ji odpíráním vnoučat, ale moc to nepomáhá. Když dlouho nejedeme, začne vyhrožovat, že se zabije. Jsou to jenom prázdné řeči. Ubližovat ostatním umí, ale jí se nesmí polámat ani vlásek. Stačí, abych se zmínila o penězích. To jsem v mžiku mrcha. Přemlouvá mě, abych jí děti půjčila na hlídání, ale já nechci. Má pro ně jenom špinavé a obnošené oblečení a věci na hraní shání po zastavárnách. U ní doma to zapáchá kočičími výkaly a cigaretovým kouřem. Stokrát jsem ji žádala, aby uklidila a chodila kouřit ven, ale je to jako mluvit do zdi. Její přítel je úplně stejný. Ignorují mě. Když se zachovám jako oni, předhodí mi soud. Jezdíme tam třikrát do roka a i to mi přijde moc. Všude je smrad a chlupy. Všechny věci musím po příjezdu domů čtyřikrát vyprat, abych z nich necítila zatuchlinu. Mám ráda zvířata, ale nesmí k dítěti do kočárku ani na linku. 

Stydím se za to, že mám s mámou takový vztah. Vím, že mi ublížila, ale cítím, že z pozice dítěte bych jí měla dát šanci. Přítel na to má ale úplně jiný názor a vpálil jí, že by se měla jít zahrabat, protože za ni splácíme dluhy. Od té doby jsou na nože. Je toho mnohem víc a vydalo by to na knihu. Asi bych potřebovala profackovat. Doufám, že je můj život jenom ošklivý sen. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU