Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Radka: Manžel se ohání mojí poporodní depresí. Ví, že bez syna neodejdu

Jak být dokonalá
Jak být dokonalá
Zdroj: Shutterstock
Jak být dokonalá

V manželství byla láska a respekt, dnes si zvykám na nadávky a facky. Jen těžko snáším fakt, že se to děje před synem. 

V galerii najdete tipy, jak se přiblížit dokonalosti. 

Změna 

Svého manžela miluji. Bohužel se v poslední době hodně změnil. Pořád jenom vyvolává hádky kvůli maličkostem. Často a sprostě mi nadává a už mě několikrát fyzicky napadl. Neměla jsem modřiny nebo nějaké zranění, ale prsty od pevného stisku byly vidět dlouho. Jsem z toho zoufalá. Nechci, aby syn vyrůstal bez otce. Sama jsem z rozvedené rodiny a absence jednoho z rodičů mě trápila celé dětství. Vím, že by pomohlo, kdybych se svěřila někomu blízkému nebo odborníkovi, ale na to nemám odvahu. Nikdo netuší, co se u nás děje. 

Divák 

Na Vánoce manžel prorazil pěstí dveře. Nikdy si neodpustím, že to musel syn vidět. Doufám, že si takové chování nespojí s vánočními svátky. Většinou se na mě muž vybije v noci, když je dítě ve svém vlastním pokoji. Občas ale ulítne i během dne a vrazí mi facku před ním. Chudák, musí snášet naše hádky a potyčky. Nevím, jak z toho ven.

V pasti 

Když mu pohrozím, že od něj i se synem odejdu, začne na mě útočit. Měla jsem silnou poporodní depresi a byla jsem několik měsíců na antidepresivech. Pořád mi to předhazuje a tvrdí, že jsem zralá na blázinec. Je to už dávno za mnou, jsem v pořádku. Jeho chování ale mojí psychice moc nepřidá. Na druhou stranu budu radši trpět. Nesmířila bych se se ztrátou syna. Nejím, nespím, chodím jako tělo bez duše. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky