Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petra: Opustila jsem přítele, bála jsem se, že se kvůli němu můj syn utrápí

Čas pro sebe
Čas pro sebe
Zdroj: Profimedia
Čas pro sebe

Musela jsem přítele opustit, abych mu ukázala, že mezi mými dětmi rozdíly dětmi dělat nebude. Jsou mi milejší než on. 

V galerii najdete tipy, jak si vyšetřit chvilku času pro sebe. 

Láska pro všechny

Spoustu let jsem žila s mužem, o kterém jsem si myslela, že je ten pravý. Všechno bylo fajn a byla jsem zamilovaná až po uši. Když jsem otěhotněla, objevily se první mráčky. Přítel se změnil a výkyvy nálad si vybíjel na synovi, kterého mám z předešlého vztahu. Hledal na něm chyby a vůbec se mu nevěnoval. Kritizoval ho a pořád mu něco vyčítal. Syn se začal v noci počůrávat, všeho se bál a přestal mluvit. Byl odtažitý i ke mně. Tisíckrát jsem o tom s přítelem mluvila a prosila ho, aby se k němu choval s láskou, ale marně. Místo toho začal kouřit trávu. Nejdřív jen jednou týdně, pak denně. Zlenivěl, odmítal rodinné akce, nejezdil s námi na výlety ani nevyšel na procházku, doma nehnul prstem. Hádali jsme se každý den. 

Varování 

Nevím, co se stalo. Synovi, kterého máme spolu, se věnoval. Choval se k němu normálně. Nemohla jsem přihlížet tomu, jak starší dítě chřadne a trápí se. Odstěhovala jsem se. Je to už několik měsíců a bývalý přítel mě přemlouvá, abych se i s dětmi vrátila. Prý nás má moc rád a všechno se vrátí na začátek. Budeme spokojení, šťastní, vzdá se trávy a přijme mě i obě děti. Strávili jsme spolu půlku života a budoucnost máme před sebou. Já mám ale strach, že spadneme do starých kolejí.

Mám ho ráda, ale nechci, aby moje první dítě trpělo. Nezaslouží si žít v prostředí, kde se necítí milované. Potřebovala bych to s někým probrat. Návštěva psychologa mě asi nemine. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky