Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Laura (17): Kamarádka je těhotná. Kdyby se provalilo s kým, rodiče ji zavrhnou

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Moje nejlepší kamarádka má pořádné trable. Její rodiče by těhotenství v sedmnácti letech určitě neschvalovali, stejně tak to, kdo je biologickým otcem.

V galerii najdete seznam změn, které vás po porodu neminou.

Bez obav

Mojí kamarádce bude na konci září teprve sedmnáct let. Už od konce minulého roku má ale poměr se straším mužem. Je to nejlepší kamarád jejího táty. Táhne mu na čtyřicet. Divím se, co na tom chlapovi vidí. Asi peníze. Její rodiče samozřejmě nic netuší. Často mi o něm vypráví a myslím, že se dostala do velkého problému. Spí spolu bez ochrany. Věří mu, že se nic nestane. Je přece o tolik starší a zkušený.

Pravda nebo lež?

Poslední měsíc si ale lidé kolem ní všímají, že vypadá jako těhotná. Hodně jí, zhoršila se jí pleť, zvětšila se jí prsa. Je toho na jejím těle i chování dost, co souvisí s těhotenstvím. Poslouchá to ze všech stran a má strach, že je to pravda. Bojí se udělat si test a k doktorovi je objednaná až na říjen. Rodiče by to nerozdýchali. Děti nechce a tvrdí, že by šla na potrat, ale nevím, kdo by jí ho zaplatil. Otec určitě ne. Snad ten starší podnikatel, ale nemuseli by s tím souhlasit rodiče, když není plnoletá?

Její přítel má už dvě děti z předchozího vztahu, žena ho opustila krátce po narození druhého syna. Kamarádka nechápe, že ji ten chlap má jenom jako hračku. V těhotenství by ji určitě nepodpořil. S nikým jiným nespala, takže vymlouvat by se nemohl. Usvědčil by ho test otcovství. Mám o ni starost. Nemůže se svěřit ani rodičům, aby jí poradili.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky