Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karla: Bojím se, že se kvůli rodičům na svatbě propadnu hanbou

Jak vycházet s partnerovou rodinou?
Jak vycházet s partnerovou rodinou?
Zdroj: Shutterstock
Jak vycházet s partnerovou rodinou?

Moje rodina stojí za starou bačkoru, celý život mě kvůli tomu provázela jen samá ostuda. Budu se za ně stydět i na vlastní svatbě.

V galerii najdete tipy, jak vycházet s partnerovou rodinou.

Začátky

Jsem z rodiny, o které se vždycky v našem malém městě hodně mluvilo. Bohužel ne zrovna v dobrém. Matka mě už jako dítě opustila a radši jezdila s mladým přítelem po světě. Staral se o mě otec, ale byl to alkoholik. Hodně pila i jeho druhá žena. Máme velkou rodinu a spoustu příbuzných, ale jeden je horší než druhý. Jsou to jen opilci, násilníci, co se neštítí uhodit ženu, a zlodějíčci. Stydím se za ně.

Nová rodina

Vím, že je to hrozné, ale nejradši bych je všechny zapřela. Chtěla bych začít někde daleko a sama za sebe. Naštěstí bydlím s přítelem a dcerou v jiném městě. Partnerova rodina mě přijala s otevřenou náručí a chovají se ke mně jako k vlastní. Nahrazují mi všechnu lásku, kterou jsem jako dítě nezažila. Přítel ví o mé rodině pravdu a jeho rodiče mají nevalný obrázek o matce a otci. Nejsou z nich nadšení, ale nekomentují to.

Zpátečka

Chystáme svatbu a přítel ji chce oslavit se vším všudy. Mně by stačil skromný obřad na radnici. Jeho rodina je uznávaná a respektovaná, je to samý inženýr a doktor. Jsou to lidé na úrovni. Už teď se mi svírá žaludek z představy, že tam moje famílie zase něco provede. Bude z toho akorát ostuda. Přemýšlím, jestli ze svatby nevycouvám. Vím, že to protrpím a nebudu na svůj velký den s radostí vzpomínat. Měla bych se těšit, ale zkušenosti s rodinou mi to už předem zničily.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky