Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Irma: Matka opovrhuje mým dítětem a jezdí za nevlastní vnučkou

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Máma mi ubližuje tím, jak je sobecká. Chápu, že po rozvodu nechce otce už nikdy vidět, ale odmítá kvůli němu svou vnučku.

V galerii najdete tipy, jak se poprat se změnami po porodu.

Druhá rodina

Moje máma si před nějakou dobou našla nového přítele, se kterým je prý velmi šťastná. Já jsem v květnu předčasně porodila holčičku. O týden později přivedla na svět dítě i dcera přítele matky. Žije osmdesát kilometrů daleko, bohužel se s mojí mámou stýká častěji než já a vlastní vnučka. S mámou jsem se od té doby viděla jenom dvakrát. Přijela za námi do porodnice a pak jsme ji jednou navštívili. Asi vím, co za tím stojí.

Znesvářené týmy

Před pěti lety se moji rodiče rozvedli. Byl k tomu důvod. Táta to tenkrát hodně podělal a začal pít. Hrozilo, že skončí na ulici. Bylo mi ho líto a nastěhovala jsem si ho k sobě do domu. Máme tam oddělený byt. Musel splnit několik podmínek a prozatím to mezi námi klape. Dal se do kupy, našel si práci, vzdal se alkoholu, poctivě bere léky, chodí na pravidelné prohlídky a užívá si roli dědečka.

Moje máma to bere jako zradu a to, že jsem pomohla tátovi, mi nikdy neodpustí. Odmítá k nám přijet. Pochopila bych to, kdyby hrozilo, že ho potká. Ale může si vybrat čas, kdy dorazí. On má navíc svůj samostatný byt. Neviděla by jeho samotného ani jeho věci. Tvrdí, že je to pro ni ohromná překážka a nepřijede. Za nevlastní vnučkou jede takovou dálku dvakrát do týdne. Pořád o tom přemýšlím. Nevím, o co vlastně jde. O mě? O tátu? O vnučku? Když jí volám, mluví jen o té nevlastní vnučce a rodině svého přítele. Doufala jsem, že bude mít malá alespoň jednu babičku, ale spletla jsem se. Zajímalo by mě, jestli byste to překousli a jezdili vy za ní, aby se mohla dcera s babičkou setkat.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky