V galerii najdete tipy, jak si vyčlenit trochu času pro sebe.

Bludný kruh

S partnerem jsme spolu už několik let a máme dvě krásné děti. Bohužel se ve vztahu hodně trápím. Přítel má koníček, který ho stojí hodně času a peněz. Nejsme ale tak bohatí, aby si mohl pořád kupovat novou elektroniku. Kvůli jeho výstřelkům často přežíváme od výplaty k výplatě. Celé dny sedí u počítače a děti nemají ani vlastní pokojíček. Nevadí mu to. Tvrdí mi, že každý člověk musí mít nějaké záliby. Je to prý to jediné, co ho v životě baví. Výčitky nemají smysl. Dělá, že mě neslyší. Nežijeme, nejezdíme na výlety, nechodíme do kina, nebavíme se spolu. Neslavíme narozeniny ani výročí. Vánoce řešíme jenom kvůli dětem. Počítač je jeho svět, kde tráví většinu dne.

Rozhodnutí

Jsme jako dva kamarádi, kteří spolu mají děti. Sex mě s ním už nebaví. Cítím se zanedbávaná, spíme spolu tak dvakrát do měsíce. On se moc nesnaží a mě nudí tahat ho od počítače. Když něco navrhu, je většinou unavený nebo nemá chuť. Jsem zdravá a hezká ženská. Často slýchám, že jsem opravdu atraktivní, tak nechápu, v čem je u přítele problém. Stejné trápení s ním měla i jeho bývalá přítelkyně. S tou mám vcelku dobré vztahy kvůli jejich dceři, která u nás občas přespává.

Trápí mě to. Nechci ho opustit kvůli dětem. Na druhou stranu vím, že bych neměla problém si někoho najít nebo se o sebe finančně postarat. Jsem nešťastná a dokola odmítám nabídky na vztah nebo rande. Čekám, že se přítel změní. Někde hluboko v sobě ale vím, že se to nikdy nestane. On svoje chyby nepřizná, je mu jedno, jak žijeme.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.