Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gizela: Přítel se po porodu změnil k nepoznání. Stačil malý, "nevinný" podvod

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Rozhodla jsem se pořídit si dítě i bez partnera. Vysadila jsem tabletky a čekala, že přítel ze vztahu vycouve. Čekalo na mě příjemné překvapení a dnes jsme šťastná a spokojená rodina.

V galerii najdete tipy na změny, které vás po porodu neminou.

Velký krok

Čtyři roky zpátky jsem si našla přítele. Od samého začátku se choval dost vlažně a city vyjadřoval velice opatrně. Neřekl mi, že mě miluje. Nevěděla jsem, na čem jsem, co si o něm mám myslet. Spali jsme spolu, chodili jsme na večeře, smáli se, cestovali, prožívali jsme romantiku. Bylo to hezké období, ale když přišlo na lámání chleba, stáhl se zpátky. O stěhování do společného bytu nebo o založení rodiny nechtěl ani slyšet. Tvrdil, že současný svět není dobré místo pro život.

Za každou cenu

V tu dobu jsem nemyslela na nic jiného než na dítě. Zoufale jsem po něm toužila. Smířila jsem s tím, že ho budu jednou vychovávat sama. Zneužila jsem přítele jen jako dárce potřebného materiálu. Udělala jsem podraz a přestala brát antikoncepci. Otěhotněla jsem na první pokus a před přítelem se obhájila tím, že antibiotika, která jsem zrovna brala, výrazně snižují účinnost ochrany. Čekala jsem, že mě opustí, bude platit drobné na dítě a občas se za ním přijede podívat.

Změna

Nastal pravý opak. Uvědomil si, jak důležitá pro něj rodina je. Požádal mě o ruku a prožil se mnou celé těhotenství i porod. Žijeme spolu a on miluje mě i dcerku. Dává nám to každý den najevo. Bohužel tahle zamilovaná jízda začala podvodem. Nesmí se to nikdy dozvědět, utrpěla by důvěra mezi námi.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky