Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alžběta: Partner mě neustále uráží a syna štve proti mně, je mi to líto

Partner mě neustále uráží. (ilustrační foto)
Partner mě neustále uráží. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia

S partnerem jsme spolu již několik let a náš vztah byl vždycky krásný. Pak se ale narodil náš syn a partner se ke mně začal chovat jinak, zle. Každý den mě uráží, utahuje si ze mě a před synem dělá ze mě tu špatnou. Častokrát je mi to líto. Nevím, jestli svá slova bere jen jako legraci, která přijde vtipná jen jemu, nebo to myslí vážně. 

Neustálé řeči

Vždy jsem měla v partnerovi velkou oporu, milovali jsme se, po všech stránkách náš vztah fungoval dokonale. Po třech letech se nám narodil syn a partnerovo chování ke mně se začalo zásadně měnit. Trvá to už pět let. Každý den, když přijde z práce, na mně hledá chyby. Uráží mě, zesměšňuje mě. Neustálé řeči typu: „Proč jsi udělala tohle a proč jsi neudělala tamto?” nebo „Podívej se na sebe, jak vypadáš!”. Už si opravdu nevím rady. Několikrát jsem mu říkala, že mě jeho slova zraňují a že mi to vadí. Na to mi ale jen řekl, že mě miluje a že kdyby mě nechtěl, tak by mi všechny ty věci neříkal. To opravdu projevuje svou lásku takhle?

V posteli nám to také moc nefunguje. Jak by ale mohlo? Ulehnout do postele s někým, kdo vás neustále uráží, a pak s ním mít sex, by asi zvládl jen málokdo. Chybí mi pohlazení, obejmutí, ale jemu je to jedno. 

Syna štve proti mně

Co mi ale vadí ze všeho nejvíc, je to, že ovlivňuje našeho syna. „Bacha na mamku!” říká mu často. A já nevím proč. Syn se mě pak bojí a mě to neuvěřitelně mrzí. Mnohdy na mě křičí, že se chovám stejně jako moje matka. To mě dokáže naprosto vytočit. Moje matka byla alkoholička a v pubertě mě častokrát mlátila. Od devatenácti let se s ní nestýkám a přirovnávání k ní mě tedy zvedá ze židle. 

Když jsme společně někde na veřejnosti, chová se ke mně partner krásně. To jsem miláček, láska, kráska… Ale jakmile se za námi zavřou dveře, začíná to zase nanovo. Jinak je to ale úžasný táta, po finanční stránce dokáže rodinu zabezpečit, jezdíme často na výlety a v domácnosti mi sem tam s něčím pomůže. Jen mi vadí ty jeho neustálé řeči. Vůbec si neuvědomuje, že kvůli tomu po nocích pláču. Miluju ho a momentálně nevím, co mám dělat. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky