Patricie: Dostala jsem dceru ze zdravotních problémů, a pak se objevil její otec

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Několik let jsem žila s přítelem. Bylo to jako pohádka a ani ve snu by mě nenapadlo, že nás rozdělí dítě. Neplánovaně jsem otěhotněla, ale oba jsme se na dítě moc těšili. Všechno klapalo jako hodinky, a tak nebyl důvod, proč bychom se měli založení rodiny bránit nebo to odkládat. Během jednoho vyšetření se ale objevily komplikace a vyšlo najevo, že plod vykazuje známky postižení.

V galerii najdete vše, co vás čeká po porodu. Úřady, vztahy, zdraví a mnoho dalšího.

O jeho rozsahu jsme ale nevěděli nic. Partner okamžitě hodil zpátečku a nutil mě k potratu. Téměř na povel se všechno těšení změnilo ve znechucení a zklamání. Já jsem byla z nové situace taky rozčarovaná, ale ukončení těhotenství pro mě bylo nepřijatelné. Byla jsem přesvědčená, že i postižené dítě má právo na život. Opustil mě měsíc před porodem. V tu dobu už jsem neměla sílu na dohady a přemlouvání.

V novém

Nebála jsem se o peníze, zajištěná jsem byla. Vydělávala jsem dost, dávala si stranou a v případě nouze jsem se mohla spolehnout na spoření od rodičů. Dnes už je Evičce pět let a po postižení ani památky. Zdravotní komplikace proběhly, ale prognózy lékařů byly mnohem děsivější než skutečnost. Má nového tatínka, který ji miluje stejně jako mě. Vzali jsme se a nedávno se narodil syn Adam. Jsme šťastní a nic nám nechybí, spíš přebývá.

Vzpomínky

Zájem bývalého partnera je mi na obtíž. Pět let se neozval a teď si zničehonic vzpomněl, že má dceru. Už několik měsíců mi dělá peklo. Chtěla jsem se s ním domluvit, že by si mohl malou brát na víkendy, ale on trvá na vlastní péči. Nevím, jak by toho chtěl docílit, když ani není v rodném listě. Nemám v úmyslu bránit mu ve styku s dcerou a Evičce vídat vlastního otce. Ublížil mi a od ní zbaběle utekl, ale nechci tím mezi ně vrážet klín. Na střídavou péči bych snad dokázala přistoupit. Nedokážu se ale smířit s představou, že bych o dceru, o kterou jsem bojovala a věřila v zázrak, po letech přišla a měla ji odevzdat do rukou toho, kdo si počkal až všechny chmury odezní. Vím, že mě čeká soud. Bojím se.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky