Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Klára: Přítel se vymlouval na únavu z práce, pak jsem zjistila, co v ní dělá

Přítelovo tvrzení mi přišlo podezřelé. (ilustrační foto)
Přítelovo tvrzení mi přišlo podezřelé. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia

Už delší dobu u nás doma vše stálo za starou bačkoru. Přítel byl absolutně bez nálady, věčně unavený a po příchodu z práce ani nehnul prstem. Vymlouval se na to, že je toho na něj v zaměstnání moc. Zpočátku jsem mu věřila, postupem času mi to ale přišlo podezřelé. A tak jsem začala pátrat.

Pořád jen slova o únavě

Mám se svým přítelem Davidem dvě děti. O první se ještě zajímal a staral, syna bral sám ven, abych si mohla odpočinout, čas od času doma něco poklidit, vyndal nádobí z myčky a někdy i uvařil. Co se ale narodilo druhé dítě, začal být stále línější. Dcera ho absolutně nezajímala, dokonce si ji ani nechtěl pochovat, když přišel z práce. A zájem u něj opadl i o syna. 

Přestal i pomáhat doma. Pokaždé, když přišel z práce, jen si otevřel pivo, sednul na gauč, zapnul televizi, po několika hodinách se přesunul do ložnice a šel spát. Prakticky se nijak nestaral ani o mně. Nepovídal si se mnou, o nějakých intimnostech nemohla být ani řeč. Když jsem se ho zeptala, jestli se něco neděje, vždy jen otráveně odpověděl, že jsem hysterka, že řeším nesmysly a že je prostě a jen unavený z práce. 

Únava? Spíš ignorace

Já si ale stále říkala, z čeho může být tak strašně moc unavený, když jen sedí v kanceláři. Nedalo mi to a napsala jsem jeho kolegovi, abych se zeptala, co se u nich v práci děje tak hrozného, že je můj chlap pořád tak unavený. Davidům kolega mi napsal, že David v práci nedělá prakticky nic. Kouká se na filmy, hraje hry a někdy si dokonce dá na gauči šlofíka. 

Rychle jsem na Davida udeřila s tím, co jsem se dozvěděla. Z něho nakonec vypadlo, že ho prostě náš vztah už dávno nebaví, nelíbím se mu a že vlastně vedle mě jen přežívá. Tohle už jsem nevydržela a vztah ukončila. Nechápu, proč mi tohle všechno nemohl říct podstatně dřív. Mohli jsme se už dávno rozejít. On by měl ode mě klid, když ho tak nebavím, a já bych se aspoň nemusela dennodenně dívat na jeho otrávený obličej.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky