Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ilona: Ublížila jsem manželovi, který mě podváděl, teď mě náš syn nenávidí

Syn nenávidí svou matku
Syn nenávidí svou matku
Zdroj: Profimedia

Manželství mě zahánělo až na pokraj šílenství. Co se zpočátku zdálo jako pohádka, se časem proměnilo v tu nejhorší noční můru. Manžel mě léta podváděl a zatajoval dluhy. Byla jsem ze všeho zoufalá a v opilosti se vyspala s jeho kamarádem. Manžel to zjistil a řekl o tom našemu synovi. Ten teď zcela přehlíží všechny ty špatnosti, které jeho otec dělal, a mě začal nenávidět. 

Manžel mě od začátku tahal za nos

S mám manželem Petrem jsme spolu již 15 let. Seznámili jsme se, když mi bylo devatenáct. Tenkrát jsem poměrně rychle otěhotněla, ale Petrovi to nevadilo a mně vlastně také ne. Začali jsme se těšit na to, že budeme spokojenou rodinkou. Petr byl v té době už jednou ženatý a se svou první manželkou se rozvedl proto, že začala pít. Tedy alespoň to mi tvrdil.

Později jsem totiž zjistila, že jeho manželka začala pít kvůli jeho častým nevěrám. A navíc nebyl ani rozvedený! To, že je stále ženatý, jsem se dozvěděla, až když jsem byla v sedmém měsíci těhotenství. Chtěla jsem tenkrát odejít, ale na druhou stranu jsem si říkala, že možná měl své důvody, proč mi manželku zatajil. Kromě toho jsem nechtěla syna připravit o otce. Rozhodla jsem se tedy zůstat a za vším udělat tlustou čáru. Jak hloupá jsem byla!

Dluhy a milenky

Zanedlouho na to jsme se s manželem vzali a já si říkala, že budeme konečně štěstí. Jenže najednou o sobě začaly dávat vědět manželovy dluhy. Musela jsem chodit do tří prací, abych dokázala vše uplatit a měli jsme co jíst. Partner se totiž zrovna nepředřel. A k tomu všemu měl několik milenek. Jednou to na mě tak dolehlo, že jsem se opila a vyspala jsem se s manželovým kamarádem Jirkou.

Bylo to jen jednou a nic to neznamenalo. Jen bylo zkrátka fajn vidět po dlouhé době někoho, kdo se k vám chová něžně a projevuje o vás zájem. Ale manžel se o této aférce dozvěděl a začal vyvádět.

V první chvíli byl takřka nepříčetný, pak se ale kompletně změnil. Najednou přišel s tím, že si našel další práci, každý den se mnou chce spát (asi abych nechodila jinam) a stará se o domácnost. Vůbec ho nepoznávám. Zvláštní, jak se chlap dokáže změnit, když mi dáte ochutnat vlastní medicínku. Starost mi teď ale dělá náš dnes již patnáctiletý syn.

Mám pocit, že ho manžel naočkoval proti mně. Řekl mu o mém úletu s Jirkou a syn se na mě nechce ani podívat. Moc dobře přitom ví, co se děje i co se dělo. Nedokážu proto pochopit, jak se může kamarádíčkovat s manželem po tom všem, co udělal a jak mi ubližoval, ale mě nenávidí kvůli jednomu jedinému přešlapu. Uvažuji o tom, že všichni společné navštívíme odborníka.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky