Nikdo neměl problém

Když jsem se dala dohromady s Karlem a svým kamarádkám jsem řekla, že je ženatý, ihned mě od vztahu s ním odrazovaly. Já ale věděla, že jeho manželství není žádnou překážkou, protože směřovalo k rozvodu. Ani on, ani jeho manželka neměli v plánu v manželství pokračovat a už několik měsíců si oba žili po svém. Sice pod jednou střechou, ale po svém.

Všechno se vyvíjelo báječně. Karel Jitce řekl, že si našel novou partnerku, a přestěhoval se ke mně. A ona to vzala s naprostým klidem. Mají spolu dvě děti, které si na mne rychle zvykly a rády i se mnou trávily čas. To ale trvalo jen chvíli. Možná, že si Jitka myslela, že můj vztah s Karlem nebude mít dlouhého trvání. Jak ale plynuly měsíce a ona začala vnímat, že se náš vztah prohlubuje, začala panikařit. A chtěla ho zpět.

Chce mě odstranit z cesty

Začala tím, co je pro Karla nejcennější – děti. Nakukala jim o mně různé báchorky a lži, aby na mě děti změnily názor a nechtěly k nám chodit. A to se jí náramně povedlo. Netrvalo to dlouho a Karel musel vždy děti pomalu na kolenou prosit, aby k nám přišly na oběd. A když už přišly, prakticky se mnou nepromluvily. Tím to ale neskončilo. Nakonec totiž děti nechtěly trávit čas ani s Karlem, byť spolu měli podniknout něco sami, beze mě. Jsem přesvědčená, že i za tím stála Jitka.

Karel byl z celé situace šíleně nešťastný, protože mu děti chyběly. A tak byl nakonec donucen udělat to, co Jitka od začátku chtěla – vrátil se zpátky k ní domů. Naprosto tomu rozumím, chtěl být s dětmi. Od té doby se vídáme minimálně. Často mi ale Karel volá a říká mi, jak mu chybím a jak by chtěl být se mnou. Vůbec nevím, co mám dělat.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články