Ruší naplánované akce

Můj manžel Ivan byl dříve takový, že by se pro mne rozkrájel. Trávil většinu času se mnou, sem tam zašel s kamarády na pivo, ale jinak byl doma nebo jsme společně podnikali výlety. To se ale během posledních několika měsíců změnilo. Domluvili jsme se s našimi velmi dobrými přáteli, že na víkend odjedeme všichni na naši chatu, kde popijeme, něco ugrilujeme a také dodatečně oslavíme narozeniny manželova kamaráda. Celá akce se domlouvala asi měsíc. Asi tři dny před odjezdem mi ale Ivan oznámil, že na chatu nemůže jet, protože ho zrovna jedna kamarádka poprosila, zda by jí nepomohl odstěhovat tetu k jejím rodičům.

Byla jsem vzteky bez sebe. Rázně jsem mu řekla, že moc dobře ví, že nemám absolutně nic proti tomu, když se kamarádí se ženami, ale příčí se mi, že kvůli nim ruší takřka rodinný program, který je navíc naplánovaný už takovou dobu.

Šokující odhalení

Nedalo mi to a té jeho kamarádce jsem na sociální síti napsala. Řekla jsem jí, ať se nezlobí, ale bylo by fajn, kdyby si uvědomila, že je Ivan ženatý, a pokud potřebuje pomoct, ať si řekne někomu jinému. Zdaleka to přitom nebylo poprvé, co po Ivanovi něco chtěla. Slušně jsem ji také požádala, aby mu už dala pokoj. A co udělala ona? Všechny mé zprávy si přečetla a odpověděla mi, že s mým manželem už dva měsíce spí!

Manželovi jsem o tom neřekla a předpokládám, že ani ona se mu nezmínila, že mi jeho tajemství prozradila. Vůbec nevím, co mám dělat, jak se mám chovat, jak s ním mám mluvit. Dusím to v sobě. Nejradši bych mu vlepila facku a vyklopila mu, že všechno vím. Chci ale ještě počkat a pořádně si svoje další kroky rozmyslet. Tím, jak to ve mně vře, si ale nejsou úplně jistá, zda to vydržím.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články