Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Luděk: Nedokázal jsem přihlížet tomu, jak můj bratr týrá svoje děti

Není rodič jako rodič
Není rodič jako rodič
Zdroj: Shutterstock

Pro rodinu bych položil život a neumím si představit, že bych se k dceři choval hrubě. Pro bratrovo jednání nemám pochopení a doufám, že děti do své péče už nikdy nezíská.

Rodiče na baterky

Můj bratr udělal něco, co mi hlava nebere. Jeho přítelkyni nechci už nikdy vidět. Nemám pro ni slušný výraz. Zřekli se desetiměsíčního synka. Péči o dvě děti nezvládali, ale staršího syna se nechtěli vzdát. Druhé miminko jim bylo od začátku na obtíž. Měli k němu odpor a nestyděli se to přiznat. Chtěli ho strčit do dětského domova. Naštěstí se to rozkřiklo a zasáhli jsme. Vzali jsme si ho k sobě. Máme sice sedmnáctiměsíční dcerku a starostí až nad hlavu, ale nesnesli bychom, aby milované dítě skončilo mimo rodinu. Můj bratr se dítěte před úřady zřekl, stejně tak jeho partnerka. Klouček vyrůstá u nás a myslím, že se má moc dobře.

Pro děti to nejlepší

Bohužel se postupně dozvídáme, co se u bratra dělo. Děti psychicky týrali a toho staršího dost bili. Několikrát s ním praštili o zem. Teď už to všechno řeší soud a já mám dítě předběžně v pěstounské péči. Je na tom lépe, nebojí se, nebrečí, hraje si a je u nás šťastný a veselý. Bohužel si jeho rodiče po pár týdnech uvědomili, že přijdou o dost peněz od státu. Začínají vymýšlet, jak dostat synka zpátky k sobě. Jsme zoufalí. Nemáme moc peněz, ale dáváme všechny úspory na právníky. Budeme se soudit. Nehodlám přihlížet tomu, jak lidé ubližují dětem. O to hůř, že jsou to moji příbuzní. Prcka do takové rodiny nikdy nevrátíme.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který jej předal redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky