Láska na první pohled

Se svým partnerem Markem jsem se dala dohromady před dvěma lety. Seznámili jsme se na jednom večírku a od začátku jsme si skvěle rozuměli. Všechno se vyvíjelo naprosto skvěle a já měla pocit, že po všech neúspěšných vztazích jsem konečně narazila na toho svého Pana Božského. To jsem ale ještě neznala jeho otce.

Markovi rodiče jsou rozvedení a Marek mě nejdříve seznámil se svou maminkou. Asi týden na to jsme pak jeli k jeho otci Danielovi, protože i on byl zvědavý a chtěl konečně poznat tu, do které se jeho syn zbláznil. Jakmile jsme přijeli k jeho otci a on otevřel dveře, aby nás přivítal, měla jsem pocit, že se mi snad podlomí kolena. Přestože je pochopitelně asi o 25 let starší než Marek, má něco do sebe a to něco mě naprosto okouzlilo. A to hned mezi dveřmi.

Nevím, co dělat

První setkání s Markovým otcem proběhlo na jedničku, skvěle jsme si rozuměli, pořád jsme si měli co říct a já byla jako omráčená. Když jsme pak přijeli domů, Marek se sám divil tomu, jak skvěle mě jeho otec přijal, neboť si prý běžně lidi nepouští jen tak k tělu. Ihned potom, co tohle vyřknul, jsem si začala říkat, jestli náhodou nejsou sympatie vzájemné. Myslela jsem na něj každým dnem.

Jednoho dne slavil Markům táta narozeniny a pozval k sobě domů asi dvacet lidí. Řekla jsem si, že to bude ideální příležitost zjistit, jak mě bere.

Rozhodla jsem se na něj počkat ve sklepě. Když přišel dolů, aby donesl ostatním pivo, bezmyšlenkovitě jsem se na něj vrhnula. Zpočátku byl zaskočený, ale nakonec bylo vidět, že mě také hodně chtěl. Od té doby se scházíme pravidelně, pochopitelně bez Markova vědomí, a já si to neuvěřitelně užívám. Opravdu jsem se do Markova otce až po uši zamilovala a říkám si, že jsem nikdy nic tak silného nezažila. Nevím ale, co mám dělat. Nechci Markovi ublížit, avšak sama nechci žít ve vztahu, který nefunguje a ve kterém myslím na někoho jiného. Chtěla bych být s Danielem. Bez schovávání, bez utajování. Když to ale Markovi řeknu, zničí ho to. Už mě i napadlo, že vztah s Danielem ukončím, ale láska je silnější.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články