Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kamila: Manžel jen sedí a lituje se, vše je na mně, třetí dítě bych radši neměla

Kamile už dochází síly.
Kamile už dochází síly.
Zdroj: Profimedia

Vždy jsem toužila po spokojené rodině a tu jsem také měla. Pak ale manžel přišel po mnoha letech o práci a zhroutil se mu svět. Společně s tím jeho se ale zhroutil i ten můj. Od ztráty zaměstnání manžel jen leží a tupě kouká. Na vše jsem zůstala sama. Někdy jsem až tak unavená, že si přeji, abych si bývala třetí dítě vůbec nepořizovala. 

Krásný vztah se změnil v beznaděj

Mám problém s manželem. Jsme spolu sedm let, z toho takřka šestým rokem v manželství. Máme spolu tři děti – měsíční Adélku, jeden a půl letou dceru Aničku a tříletého syna Andreje. Ještě donedávna bylo u nás doma všechno perfektní, pak přišel zásadní zlom. Manžel totiž před 4 měsíci přišel o práci, ve které působil dlouhých čtrnáct let. A od té chvíle jen apaticky leží a kouká. Snažím se ho podporovat i pomáhat hledat práci. On ale nemá vůli ani na to, aby vzal do ruky telefon nebo počítač. Vše je mu lhostejné. Nedokáže se postarat o děti a já tak zůstala úplně na všechno sama. Nezajímá ho ani nejmladší dcera, a to od porodnice přebaloval, koupal, ještě na jaře s ní chodil na hřiště sám od sebe. Teď nedělá nic a není mu pomoci. Bojím se, jak dlouho to potrvá. Když mu malou teď nechám, abych mohla jít v klidu nakoupit, není ani schopen se o ni řádně postarat. Posledně ji nechal hodinu v postýlce zavřenou. Už jsem opravdu bezradná.

Někdy bych ráda vrátila čas

Bože, těším se, až vyroste! Pořád jen pláče a já nevím proč. Papá krásně, nosím ji v šátku, cvičím s nožičkami, masíruji bříško, a přesto stále brečí. Na tříletého syna už ani čas nemám, dokonce ani trpělivost, je mi ho moc líto. Ale zkrátka nevím, jak si pomoci. 

Teď jsem houpala dceru která plakala a křičela bezmála dvě hodiny, chodila jsem po bytě a brečela vzteky s ní. Dcera má teprve měsíc a já se nemůžu dočkat, až trochu vyroste a bude si hřát třeba se synem, nebo až ji budou trochu zajímat hračky! Jsem totálně vyřízená matka. 

Bydlíme daleko od rodin, takže není nikdo, kdo by si dceru vzal do kočárku a poskytl mi tak alespoň nějakou tu chvilku pro sebe! Jsem vyčerpaná, už jsem zapomněla, jaké to je mít doma mále miminko. Někdy bych tak ráda vrátila čas a třetí dítě si nepořizovala! Vím, jak hrozně to zní… Doufám že to opravdu brzy přejde. Nemám náladu vůbec na nic a můj život se proměnil v čiré zoufalství. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky