Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Denisa: Soused týrá svého syna, mám strach to nahlásit, aby to nezkusil i na nás

Zdroj: Shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Máme nad námi sousedy, otce asi 60 let se synem asi 30 let. Každou chvíli se hádají a třískají s dveřmi. Jednou za 14 dni má sousedův “mladej” svého asi čtyřletého syna na víkend, někdy i na prázdniny. “Mladej" vede strašný život, to se s péčí o dítě neslučuje. S malým synem chodí v noci dokonce po hospodách.

Křik a dětský pláč

Když přijde domů, a jeho otec není doma, zve si svoje kamarády do bytu. Na malého věčně pokřikují, dělají hluk i po desáté hodině večer. Chlapeček brečí a křičí! Mluví na něj sprostě.

Teď se “mladej” tak opil, že se jeho syn v noci asi v jednu hodinu vzbudil a hystericky plakal a křičel: "Tati, vzbuď se!" Utíkal na chodbu a klepal na starou sousedku, je jí asi 80 let. Po nějaké době se jeho otec vzbudil, malého nelibě okřikoval. Z jejich bytu byl slyšet křik a dětský pláč po dlouhou dobu. Chtěla jsem jít na ně zaklepat, ať se uklidní nebo zavolám na policii, ale moc jsem se bála, že by mě v opilosti zmlátil nebo mi ublížil. Můj manžel měl zrovna noční službu.

Velký strach


Bohužel to není poprvé, a tak mi došla trpělivost. Nejdřív jsem přemýšlela, jestli mám kontaktovat malého matku, aby věděla, co se děje nebo napsat na sociálku. Nakonec jsem na sociálku došla osobně. Slíbili, že se na to podívají. Bylo mi trapné jim říct, aby mě neprozradili. Tak jen doufám, že se to otec chlapečka nedozvi. Bojím se, aby se pak ty jeho stavy nevybíjel na nás. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky